Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
11:28 Понеділок 0 761
23-12-2019, 11:28

Таїнство Покаяння

Таїнство Покаяння і Примирення – це велика таємниця Божої любові й милосердя до грішних. Бо коли ми, омиті з наших гріхів святим Хрещенням та обдаровані освячуючою Божою благодаттю, знову чинимо через свою слабкість нові гріхи, то Господь не відкидає нас і не відвертається, а навпаки – знову готовий нам простити, якщо ми щиро каємося та вирішуємо виправитись. Але для отримання Його прощення Він вимагає від нас визнати нашу провину перед священником та з його вуст отримати відпущення наших гріхів. Ісус чекає на наше покаяння і рішення виправитись.

Святе таїнство Покаяння називається також СПОВІДДЮ, тобто визнанням гріхів перед священником. Щоб гідно прийняти це святе таїнство, треба:

1. Усвідомити собі свої гріхи під час іспиту совісті.

2. Розкаятись у скоєних гріхах.

3. Прийняти тверде рішення виправитися.

4. Щиро визнати свої гріхи перед священиком.

5. Відшкодувати матеріальні й моральні збитки скривдженим.

Якщо священника немає, ми повинні викликати в собі почуття розкаяння та постановити виправитися, а за найближчої нагоди визнати свої гріхи перед священником. Тоді Господь прощає нам наші гріхи, навіть якщо промине багато часу, поки ми зустрінемо священника.

Про іспит совісті
На початку іспиту совісті треба помолитись і попросити Святого Духа, щоб Він поміг пригадати скоєні злі вчинки. Після молитви слід подумати:

1. Коли ти востаннє сповідався?

2. Чи була сповідь дійсною, тобто – чи ти, сповідаючись, не затаїв якогось тяжкого гріха?

3. Чи каявся ти у скоєному злі та чи виконав покуту?

Якщо якоїсь із цих умов не було додержано, треба про це сказати священникові, бо якщо попередня сповідь була недійсною, то її треба повторити. Після цього треба згадати Божі й церковні заповіді та запитати себе, скільки разів ці гріхи було допущено, особливо тяжкі.

Підготовча молитва
Всеблагий Отче, Ти знаєш моє ім’я. Ти покликав мене до існування й ведеш через життя. Ти вчинив мене в Христі одним із Твоїх синів і любиш, як своє дитя. Я ж ображав Тебе і віддалявся від Тебе. Каюсь у моїх гріхах і хочу в них зізнатися. Отче, дозволь мені тепер бути якнайближче до Тебе. Прийди, Святий Духу, освіти мій розум, щоб я свої гріхи глибоко пізнав, спонукай волю й серце, щоб я щиро каявся у них і відважно їх визнав, дай мені силу визволитись від поганих звичок, щоб я жив у Твоїм світлі.

Свята Маріє, Заступнице грішників, випроси мені у свого Сина благодать доброї сповіді.

Ангеле-Хранителю мій і Ти, святий Покровителю, заступіться за мене перед престолом Божого милосердя. Амінь.

З молитовника "Щоденно з Богом"
Молитви 15:00 Субота 0 421 Молитва до Архангела Михаїла (день 9) 8 травня припадає річниця об'явлень святого Архангела Михаїла на горі Ґарґано в Італії, що сягають корінням V століття. Пропонуємо помолитись своєрідну новенну до цієї дати. Знаємо, що зараз в Україні точиться і духовна битва, у якій могутніми союзниками для нас є ангели, а особливо Архангел Михаїл, який є покровителем України та нашої столиці. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.