Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 лютого, понеділок
18:42 Неділя 0 290
23-02-2020, 18:42

Літургія на кожен день, 24 лютого, понеділок

(зел) Понеділок VII звичайного тижня
В сьогоднішньому Євангелії ми почуємо: “Вірю, поможи моєму невірству” та “Цей рід (злих духів) нічим не можна вигнати, тільки молитвою”. Світ, в якому ми живемо, не перестає бути місцем боротьби за людські душі. Спокушені обіцянками світу та обітницями легкого спасіння, ми часто відвертаємося від Бога. Тому існує потреба автентичної духовної боротьби, потреба вірної молитви та посту, а з цього виникає потреба відмови від того, що є зайвим, щоби приготувати місце Христу.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи! Я ж бо надіявся на Твою ласку. * Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо мені вдіяв. (Пс 13 (12), 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми постійно заглиблювались у Твоє вчення * та виконували словом і вчинком те, що Тобі до вподоби. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Як 3, 13-18
Читання з Послання святого апостола Якова.
Любі! Хто мудрий і досвідчений між вами? Нехай покаже свої діла в лагідній мудрості доброго способу життя. Коли ж маєте гірку заздрість і суперництво у ваших серцях, не хваліться і не говоріть неправди на правду. Це не та мудрість, яка сходить згори, а земна, душевна, бісівська. Тому що де заздрість та суперництво, там безладдя і всяке лихе діло. А та мудрість, що згори, насамперед чиста, потім мирна, лагідна, покірна, повна милосердя і добрих плодів, безстороння, нелукава. Адже плід праведності сіється в мирі творцями миру. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 8. 9. 10. 15
Божі закони звеселяють серце.
Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.
Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.
Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.
Нехай слова моїх уст будуть Тобі до вподоби *
і роздуми мого серця, – перед Тобою,
Господи, моя Скеля *
і мій Викупитель!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 14-29
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус та інші з Ним зійшли з гори і, повернувшись до учнів, побачили безліч людей довкола них та книжників, які сперечалися з ними. Як тільки ці люди побачили Його, зніяковіли і, підбігши, привітали Його. А Він запитав їх: «Про що сперечаєтеся з ними?» І відповів Йому один із натовпу: «Учителю, я привів до Тебе свого сина, який має німого духа. Як тільки де схопить його, то кидає ним, і він піну пускає, скрегоче зубами і ціпеніє. Просив я Твої х учнів, щоб вигнали його, але вони не змогли!» А Він у відповідь каже їм: «О роде безвірний, доки Я буду між вами? Доки Я буду терпіти вас? Приведіть його до Мене!» І його привели до Нього. Побачивши Ісуса, дух відразу затряс хлопцем; упавши на землю, той качався, пускаючи піну. Ісус запитав його батька: «Скільки часу, як це сталося з ним?» Той відповів: «З дитинства. Часто кидає його у вогонь і воду, щоби погубити його. Якщо Ти щось можеш, допоможи нам, змилосердься над нами!» А Ісус сказав йому: «“Якщо можеш!” Все можливе віруючому!» Тут же батько дитини, скрикнувши, вигукнув: «Вірю! Допоможи моєму невірству!» Зауваживши, що збігається натовп, Ісус погрозив нечистому духові, кажучи йому: «Духу німий і глухий, Я тобі наказую: вийди з нього і більше не входь у нього!» Закричавши, дух сильно затряс ним і вийшов, а хлопець стався наче мертвий, так що багато хто говорив, що він помер. А Ісус узяв його за руку, підвів його, і той встав. Коли Він зайшов у дім, учні наодинці стали запитувати Його: «Чому ми не змогли його вигнати?» А Він сказав їм: «Це поріддя нічим не можна вигнати, хіба що молитвою». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
На початку нового тижня праці та служіння Богові просімо у Нього благодатей, потрібних нам для служіння ближнім у дуcі віри:
1. Молімося за святу Церкву, щоб життям, сповненим молит­ви і посту, вона очищувала світ від зла.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, як колись святий Петро, зміцнював у вірі всіх християн.
3. Молімося за сім’ї, яких спіткало нещастя хвороби чи втрати близьких, щоб Господь наділив їх силами та об­дарував розрадою.
4. Молімося за людей, які релігію використовують як знаряд­дя наживи і маніпулювання суспільством, щоб Господь, зціливши їх від цієї духовної хвороби, запалив в їхніх сер­цях світло істинної віри.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, простивши їм всі провини, дозволив їм вічно оглядати ясність свого обличчя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з любов’ю ставилися до наших ближніх і своїм праведним життям були прикладом істинних дітей Божих.
Всемогутній Боже, джерело радості й миру, вислухай щирі мо­литви своїх дітей і допоможи нам своїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, звершуючи з належною пошаною Твої тайни, смиренно просимо, † щоб дари, принесені на славу Твоєї величі, * спричинилися до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Розповім про всі чуда Твої . * Я буду радуватися й веселитися з-за Тебе, * оспівуватиму Ім’я Твоє, Всевишній.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми осягли плоди спасіння, * завдаток якого отримали в цьому таїнстві. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий