Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість Пресвятих Тіла та Крові Христових у Бердичеві
12:27 Понеділок 0 867
4-06-2018, 12:27

Урочистість Пресвятих Тіла та Крові Христових у Бердичеві

У Бердичеві 3 червня 2018 року вірні з парафій усього міста, а також із парафій у Гришківцях та Осиковому святкували урочистість Пресвятих Тіла та Крові Ісуса Христа. Святкова Літургія відбулась у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію.

Очолив Службу Божу та виголосив проповідь настоятель парафій святого Марка в Бердичеві, святої Агнеси у Гришківцях та Матері Божої Остробрамської в Осиковому отець Андрій Ковалевський, а співслужили йому настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію отець Рафаїл Мишковський OCD, декан Бердичівського деканату і настоятель парафії Святого Варвари отець Віталій Бартов’як, отець Максиміліан Подвіка OCD, вікарій парафії святої Варвари отець Григорій Рассоленко й вікарій парафії Святого Марка отець Альберт Гаспарян.


Отця Андрія Ковалевського присутні вітали особливо бурхливо, адже він нині проходить реабілітацію після важкої дорожньо-транспортної пригоди. Усі вірні Бердичева й навколишніх парафій у час його лікування перед іконою Матері Божої Бердичівської молилися про одужання священика.


Ця урочистість – свято Євхаристії, яка є справжнім джерелом і вершиною життя Церкви. Урочистість Божого Тіла – це день особливого вшанування Господа нашого Ісуса Христа, присутнього у храмах та каплицях під виглядом Пресвятих Дарів.


Після Меси відбулась урочиста процесія вулицями Бердичева: від Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Cвятого Скапулярію до храму святої Варвари. Цього року знову, як і минулогоріч, яскраво доповнював ходу оркестр під керівництвом Анатолія Тетьоркіна.


На маршруті процесії було традиційно встановлено чотири вівтарі, які підготували спільноти різних парафій. Біля кожного з них була зупинка, під час якої священики зачитували слова з Євангелія й уділяли благословення.


На завершення процесії настоятель парафії святого Варвари отець Віталій Бартов’як подякував усім, хто допомагав у святковій процесії вулицями Бердичева, а особливо – працівникам поліції, хору та музичному оркестру. Завершилася Літургія подячним гімном «Тебе, Боже, прославляємо».


Максим Железницький

За темою:
Паломництво дітей, які цього року приступили до Першого Причастя, до бердичівського санктуарію
Паломництво міністрантів до бердичівського санктуарію
Ніч чування молоді «Розпізнай своє покликання» відбулась у Бердичівському санктуарії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.