Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Літургія на кожен день, 3 червня, неділя
18:11 Субота 0 1 689
2-06-2018, 18:11

Літургія на кожен день, 3 червня, неділя

ПРЕСВЯТИХ ТІЛА І КРОВІ ХРИСТА (біл) Урочистість
УРОК РОДИННОГО ЖИТТЯ
Пресвяте Тіло і Кров Господа, яким сьогодні ми поклоняємося і споглядаємо – це живий Христос, який приходять сьогодні до нас. Прийшов на світ у Святій Родині і являється її серцем. Це – урок для нас. Коли Христос є у центрі наших домівок та сімейних відносин, тоді те, що відбувалося колись у Назареті, є також і нашою часткою. Відчинімо сьогодні двері наших сердець Господеві, який приходить. Відчинімо Йому двері наших сімей та наших домівок.АНТИФОН НА ВХІД
Бог найкращою   пшеницею   годує  свій  народ * і медом із скелі насичує. (Пор. Пс 81 (80), 17)
Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Господи, Ти в Пресвятому Таїнстві залишив нам спомин своїх страстей, † дай нам так вшановувати святі  тайни Твоїх Тіла й Крові, * щоб ми могли безустанно пожинати плоди Твого відкуплення. Котрий живеш і царюєш з Богом Отцем в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 24, 3-8
Читання з Книги Вихід
У ті дні Мойсей повернувся з гори і переповів народові всі слова Господа і всі рішення. Увесь же народ відповів в один голос словами: «Усе те, що  нам сказав Господь, – виконаємо». І написав Мойсей усі слова Господні, і, вставши рано-вранці, спорудив жертовник під горою і дванадцять стовпів, за дванадцятьма колінами  Ізраїля. І послав юних синів Ізраїля, щоб учинили всепалення й пожертвували Господеві телят як мирні жертви. Взяв Мойсей половину крові й налив її в миски, а половину вихлюпав на жертовник. Потім узяв книгу завіту й прочитав на слух людям, що сказали: «Усе, що сказав Господь, зробимо й слухатимемося». Взяв тоді Мойсей кров та й покропив на людей і сказав: «Це кров союзу, що уклав Господь із вами,  згідно з усіма цими словами». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 116, 12-13. 15-16бв. 17-18
Чашу спасіння піднесу я, Боже.
Чим Господеві я віддячу *
за всі Його добродійства для мене?
Я підніму чашу спасіння *
і прикличу Ім’я Господнє.
Цінна в очах Господніх *
смерть Його вірних.
Слуга Твій, син Твоєї слугині; *
Ти розкував мої кайдани.
Я принесу Тобі похвальну жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.
Виконаю обіти мої Господеві *
перед усім Його народом.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 9, 11-15
Читання з Послання до євреїв
Брати! Христос, Первосвященик майбутніх благ, прийшов через більший, досконаліший, нерукотворний намет, тобто неземної будови; і не завдяки крові козлів і телят, а завдяки власній крові Він увійшов один раз до святині й здійснив вічне викуплення. Бо якщо кров козлів і телят та з водою змішаний попіл телиці, коли ним покропити, освячує нечистих для очищення тіла, то наскільки більше кров Христа, Який вічним Духом приніс Себе, непорочного, Богові, очистить наше сумління від мертвих діл, щоб ми служили Живому Богові! І тому Він є Посередником Нового Завіту, щоби через смерть для викуплення від переступів першого Завіту покликані одержали обітницю вічної спадщини.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 51
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – хліб живий, що зійшов з неба.
Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 14, 12-16. 22-26
† Читання святого Євангелія від Марка
Першого дня Опрісноків, коли приносили пасхальну жертву, кажуть Ісусу Його учні: «Де Ти хочеш, щоб ми пішли приготувати Пасху, аби Ти спожив?» Він посилає двох Своїх учнів і каже їм: «Ідіть до міста, зустріне вас чоловік, який буде нести в глечикові воду, – ступайте за ним. Куди він увійде, скажіть господареві того дому, що Вчитель каже: Де Моя світлиця, в якій Я буду споживати з Моїми учнями Пасху? І він вам покаже велику кімнату: прибрану, готову; там ви і приготуйте для нас». І відійшли учні, й прийшли в місто, і знайшли так, як Він сказав їм, – і приготували Пасху. Коли вони їли, Ісус узяв хліб, поблагословив, переломив, подав їм і сказав: «Прийміть, споживайте, це Тіло Моє!» І взявши чашу, Він віддав подяку, подав їм – і всі пили з неї. І Він промовив до них: «Це Кров Моя Нового Завіту, яка проливається за багатьох. Запевняю вас, що більше не буду пити з плоду виноградного аж до того дня, коли його буду пити новим у Божому Царстві!» І, заспівавши, вони вийшли на Оливну гору.  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи честь Христові, прихованому у Пресвятих Дарах, занесімо наші спільні молитви до Бога, який завжди нас вислуховує.

1. Хлібе життя, нагодуй голодних і спрагнених.
2. Хлібе життя, дай віру тим, які сумніваються і не вірять у Тебе.
3. Хлібе життя, зміцни подружню вірність.
4. Хлібе життя, пробач грішникам і покутуючим.
5. Хлібе життя, даруй спасіння померлим.
6. Хлібе життя, пробуди у нас голод до вічної їжі.

Господи, Ісусе Христе, тільки Ти даєш нам хліб правдивий – себе самого; вислухай наші молитви і будь силою і міццю у труднощах і боротьбі на дорозі до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, уділи своїй Церкві дарі в єдності й миру, * містичним знаком котрих є принесені дари. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Плоди Пресвятої Євхаристії
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він хотів, щоб вічно тривала пам’ятка спасенної жертви хреста, * тому, споживаючи з Апостолами останню Вечерю, * як непорочного Агнця прині с Тобі  себе в угодну жертву досконалої прослави. У цьому величному Таїнстві Ти годуєш і освячуєш своїх вірних, * щоб людей, які  живуть на одній землі , * осявала одна віра і єднала одна любов. Ми завжди приступаємо до трапези Твого дивовижного Таїнства, * щоб, наповнені благодаттю, * уподібнюватися до Христа, нашого небесного взірця. Тому небо і земля співають Тобі нову пісню возвеличення, * і ми з усіма воїнствами Ангелів прославляємо Тебе, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто споживає Тіло Моє і Кров Мою п’є, * той у Мені  перебуває, а Я – в ньому, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи Ісусе, вчини, щоб ми у вічності раділи повнотою участі в Божому житті , * яку на землі провіщає прийняття Твоїх найдорогоцінніших Тіла та Крові. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.