Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Слухати, щоби любити» – зустріч богопосвячених осіб у Більшівцях Львівської архідієцезії
13:33 Понеділок 0 440
5-02-2018, 13:33

«Слухати, щоби любити» – зустріч богопосвячених осіб у Більшівцях Львівської архідієцезії

«Слухати, щоби любити» – таким рецептом любові до Бога поділився з богопосвяченими особами отець Роман Лаба OSPPE під час цьогорічної зустрічі в Більшівцях.
Про це повідомляє сайт сестер гонораток.

У Львівській архідієцезії День богопосвяченого життя відзначали у двох центрах: Червонограді (1 лютого) й Більшівцях (3 лютого). У санктуарії Матері Божої Миру і Примирення, яким опікується орден францисканців, зібралися 34 богопосвячені особи з різних орденів і згромаджень, які працюють у таких деканатах: Чернівці, Чортків, Івано-Франківськ, Галич і Тернопіль.

Зустріч очолив єпископський вікарій у справах чернецтва Едуард Кава. Конференцію та проповідь під час Меси виголосив паулін отець Роман Лаба.

Захід розпочався з мовчазної адорації Пресвятих Дарів. «Ми дуже багато часу проводимо в галасі, нас оточує гамір – тому, аби налаштуватися на цю зустріч, потрібно побути з Ісусом у тиші», – зазначив єпископ Едуард Кава.

Продовжилася зустріч конференцією, яку отець Роман Лаба розпочав із короткого екскурсу в історію богопосвяченого життя. «Протягом перших 300 років існування Церкви богопосвяченого життя не було, бо вся Церква жила міцним свідченням про воскреслого Ісуса Христа, мала зрілу віру, і для світу цього було достатньо», – розповів він. Хто ж така богопосвячена особа? Це той, чиє серце належить Богові. Тож кожна людина, зокрема й світська, може бути богопосвячена. У чому суть посвячення Богу? Второзаконня подає нам дві заповіді любові, але передує їм одна ключова вказівка: «Слухай, Ізраїлю». Придивімося до порядку слів. Спочатку – «слухай», потім – «будеш любити Бога, свого ближнього». Отже, тільки тоді можемо любити, коли слухаємо Божого голосу, Божого Слова. Тому молитовне читання Святого Письма становить інтегральну частину християнського життя.

Після конференції учасники зустрічі переживали Євхаристію, яку очолив єпископ Едуард Кава. Вдивляючись у читання і Євангеліє, які Церква приготувала на 2 лютого, роздумували про очищення, доступне кожній людині в Господній благодаті. А коментуючи уривок Євангелія про жертвування Ісуса в Єрусалимському Храмі, отець Роман Лаба підкреслив, що Марія і Йосиф, які приносять Ісуса до святині, не залишають Його лише для себе: Він стає «усім для всіх». Це вдалий образ богопосвяченого життя, коли ченці й черниці віддаються Богові, Його волі.

Зустріч завершилася неформальним спілкуванням за обідом, коли можна було спостерігати чудову картину: ченці й черниці з різних спільнот сидять упереміж. Тут чорна ряса, там біла, коричнева, а деінде – сестри без хабітів. Але всі за одним спільним столом, радісні та щасливі, бо обрали найкращу частку – життя, присвячене Богові.

Сестри гоноратки

За темою:
День богопосвяченого життя в Мукачівській дієцезії
Деканальна зустріч богопосвячених осіб у Харківському соборі
Ви – споконвічний світанок Церкви. Проповідь Святого Отця Франциска під час Меси з нагоди ХХІІ Всесвітнього дня богопосвяченого життя

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий