День богопосвяченого життя в Мукачівській дієцезії відсвяткували 31 січня 2018 року. З цієї нагоди священики, ченці й черниці, терціарії та представники різних спільнот зібралися у просторій каплиці в Шенборні. Гостем зустрічі, який виголосив Слово Боже й конференцію, став єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.Зустріч розпочалася з роздумів про жертвування Господнє, коли втіленого Бога принесли до храму, і про власне посвячення. «Згадаймо, що й нас у дитинстві принесли до храму, щоб охрестити, і подякуймо Богу за тих, хто зробив це. А особливо згадаймо той день, коли ми свідомо присвятили своє життя служінню Богові», – сказав єпископ Мукачівської дієцезії Антал Майнек. Він порівняв усіх, хто тримав у каплиці запалені свічки, з мудрими дівами з притчі, серед яких усі готові до служіння. Після роздумів ординарій виголосив молитву посвячення й покропив присутніх свяченою водою.
У проповіді єпископ Едвард скерував думки до пустелі – образу криз, які може переживати душа. Іноді Бог дає нам посуху, труднощі, життєві негаразди – але в них прихована благодать. Перебуваючи в духовній пустелі, людина більше звертається до Господа – і він промовляє до неї.
Після проповіді відбулося відновлення чернечих і священицьких обітниць. А далі продовженням духовної віднови стала конференція, яку виголосив єпископ Едвард Кава. Він нагадав, як важливо жити Словом Божим. Саме це стає духовною плідністю, бо життя дає Бог. Єпископ звернув увагу на уривок зі Старого Завіту, коли пророк Ілля під час засухи приходить до вдови і просить у неї води та хліба. Кожен образ у Біблії не випадковий, і таку духовну пустелю може переживати і священик, і черниця, і подружжя. Так само не обов’язково бути вдовою, щоб пережити стан вдови – байдужість від оточення й відкинення. Людей Церкви єпископ порівняв із чорноземом, який створений для того, щоб родити, але не дає плодів, бо десь є засуха. «Ніби все робимо, їздимо на реколекції, але що більше тих зустрічей, то гірше наше життя. Проте справа не в реколекціях – це стан душі. Якщо дуже сухо, то, коли падає дощ, вода розтікається і не просочується в землю. Потрібно відгорнути цю пересохлу, загрубілу, тверду шкорупу, щоб благодать проникла всередину. І Бог дасть дощ. У Біблії ніколи гріх не стоїть у центрі – в центрі є любов Бога до людини».
На завершення зустрічі єпископський вікарій оетць Антоній Зіемба SDS подякував єпископові Едварду Каві за повчальні та глибокі роздуми.
За темою:
У Летичеві молилися за нові покликання
Зустріч богопосвячених осіб Львівської архідієцезії – вперше в Червонограді
Богопосвячене життя в Україні: інтерв’ю з єпископом Едуардом Кавою