Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Маршрут паломництва шляхом Святого Сімейства може бути створений у Єгипті
11:38 Вівторок 0 1 499
7-11-2017, 11:38

Маршрут паломництва шляхом Святого Сімейства може бути створений у Єгипті

У грудні 2017 року повноважна делегація ватиканської служби «Opera Romana Pellegrinaggi» (ORP), яка організовує християнські паломницькі тури, пошле першу експедицію до святинь на шляху Святого Сімейства, повідомляє агентство Fides.


За підсумками експедиції маршрут може ввійти до списку об'єктів усесвітнього паломництва. Традиція вважає, що саме цією дорогою йшли Діва Марія, Йосип і немовля Ісус, рятуючись від царя Ірода.
За словами міністра туризму Єгипту Ях'я Рашида, завдання експедиції полягає в тому, щоб оцінити новий маршрут паломництва, місця харчування й розміщення паломників і якість обслуговування в різних населених пунктах, розташованих на шляху Святого Сімейства, а також скласти програму паломницьких турів, які пропонуватиме ORP. Єгипетський політик іще раз підтвердив намір уряду країни налагодити співпрацю з різними єпархіями Коптської Православної Церкви, щоб розширити мережу готелів і належно підготувати обслуговування паломників під час відвідин кожного з храмів на цьому шляху, зокрема святині Діви Марії в Мааді.
На початку жовтня Ях'я Рашид на чолі з єгипетської делегацією відвідав Ватикан, шукаючи допомоги та співпраці для урядового проекту з відновлення християнського паломництва на шляху Святого Сімейства. Міністр передав Папі Францискові особисте послання Президента Єгипту Абделя Фаттаха аль-Сісі з проханням про підтримку проекту.
Популяризуючи паломницькі маршрути шляхом Святого Сімейства, єгиптяни сподіваються принаймні частково компенсувати втрати, викликані зменшенням напливу туристів через загрозу тероризму й загальну нестабільність у регіоні.
До місць, які можуть увійти в маршрут, належить Ель-Матарія – північна околиця сучасного Каїра. За 20 кілометрів від Каїра, на східному березі Нілу, розташований монастир Ель-Мінь: тут 328 року свята Олена побудувала храм над печерою, де, за переказами, Святе Сімейство знайшло прихисток під час утечі.
На місці передбачуваного відпочинку або тимчасового проживання Святого Сімейства побудована церква святих Сергія і Вакха. Ще одною точкою маршруту може стати печера в Йорданській долині, де Свята Родина зупинялася на нічліг. Сьогодні там стоїть монастир Каламон. На території храму є сходи, що ведуть до води – їх цінують як місце, де Святе Сімейство сіло в човен, щоб вирушити до Верхнього Єгипту.

Джерело: catholic.by
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.