18 лютого в каплиці Реколекційного будинку в Брюховичах архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу священиків Львівської архідієцезії, котрі зібралися там на трьохденні духовні науки.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.Проповідь виголосив реколектант о. Ян Серемак зі Згромадження св. Архангела Михаїла, ректор Санктуарію св. Архангела Михаїла і бл. о. Броніслава Маркевича в Мєйсцу П’ястовому.
Митрополит висловив вдячність о. михайлиту Яну Серемаку за духовні науки та вручив йому пам’ятку, пов’язану зі св. Йоаном Павлом ІІ.
Отець Серемак в розмові з католицькими журналістами розповів, що вже тривалий час проводить реколекції для священиків у Польщі й прийшов до висновку, наскільки важливою була місія пророків, в т.ч. в середовищі священиків, особливо в кризових ситуаціях. «Сучасний світ чинить всілякі спроби представити начебто нову релігійність, де закликає дбати про цінності, бути толерантним, добрим, чесним, нікому не перешкоджати, щоби кожен міг собі вибрати, що бажає, лише не поклоняйся Ісусу Христу – зазначив реколектант. – І це прояв антихриста, якби ствердив Володимир Соловйов. Тому пророк, який йде сьогодні до світу, мовить, що згадані цінності гарні, важливі, на що вказує Святе Письмо, але передусім найважливіше – це поклін Ісусові Христові, єдиному Спасителю світу».
На думку о. Яна Серемака, теперішнє завдання для священика – бути пророком.
Своїми думками поділився о. Андрій Безкоровайний з Тщенця:
«Лейтмотивом цих реколекцій стало порівняння місії сучасних священників з місією старозавітних пророків. Отець реколектант дуже вдало про поводить паралель між життям сучасних священиків і життям старозавітних пророків. Зокрема, звертає увагу на різні загрози в священичому житті, вказує на всілякі перешкоди в душпастирській діяльності, а також на прикладах служіння пророків показує, як ми маємо реалізувати своє покликання у своєму повсякденному священничому житті. Дуже багато є подібних спокус, перешкод, з якими боролися пророки. Споглядаючи на їхнє життя, ми можемо знайти відповідь, як ми повинні долати свої особисті спокуси чи перешкоди в реалізації нашого покликання».
Костянтин Чавага