Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папський посланець на посвячення храму святої Терези з Калькутти в Приштині
10:19 Четвер 0 1 100
31-08-2017, 10:19

Папський посланець на посвячення храму святої Терези з Калькутти в Приштині

«Всі добре знають, наскільки важливе місце серед святих останнього періоду займає Тереза з Калькутти, зважаючи на те, що терпеливою працею та великою посвятою, вона причинилася до надавання допомоги убогим і найслабшим», – пише Папа Франциск у листі-призначенні свого Особливого Посланця для участі в посвяченні нового храму на честь цієї святої в Приштині.
Святий Отець доручив завдання здійснити посвячення храму від його імені кардиналові Ернестові Сімоні, що, як і Мати Тереза, є албанцем. Святкова подія в столиці Косово відбудеться 5 вересня 2017 р., в день літургійного спомину святої Терези з Калькутти.
Албанському священикові, якому Папа Франциск минулого року надав кардианальську гідність, у жовтні виповниться 89 років життя, понад 60 з яких він здійснює священиче служіння, прийнявши підпільно свячення в 1956 році. Заарештований 1963 року під час відправи різдвяної служби, був засуджений до смертної кари. Вирок було замінено на 18 років тюремного ув’язнення, після чого – каторга в таборах примусової праці. Перебуваючи в ув’язненні, о. Ернест здійснював таємне душпастирство, а свободу повернув щойно 1990 року. Три роки тому, під час візиту Папи Франциска до Албанії, він глибоко зворушив Наступника святого Петра своїм свідченням про переслідування комуністичного режиму.
В листі, яким Святий Отець призначає кардинала Сімоні своїм представником на урочистостях в Приштині, він підкреслює, що нова святиня буде вшануванням чеснот і прикладу видатної постаті, якою була свята Тереза з Калькутти. Крім того, вона причиниться до євангелізації мешканців того краю та розвитку діл милосердя для їхнього добра. Через кардинала Ернеста Сімоні Папа Франциск передає своє апостольське благословення всім учасникам посвячення нового храму в столиці Косово, бажаючи їм духовного оновлення.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Свята Тереза з Калькутти про зв'язок між абортом і темою миру
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.