Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 листопада, четвер
19:01 Середа 0 223
24-11-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 25 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІV звичайного тижня
Апокаліптичне бачення кінця світу лякає нас. Коли ми втрачаємо перспективу вічності, коли відчуваємо себе самотніми, є зрозумілим цей страх і жах. Ми найкраще знаємо цей матеріальний світ і важко його змінити на реальність, якої не тільки не знаємо, але навіть не можемо собі її уявити. Коли з’являться знаки, прийде Христос зі своєю радістю і втіхою. Найбільш інтенсивно його будуть відчувати ті, хто добре використовує своє рішення зустрітися з Ним.       
Або: (черв) довільний спомин св. КАТЕРИНИ АЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ, діви і мучениці
Свята Катерина народилася в кінці ІІІ ст. (на початку ІV ст.) у заможній родині в Александрії, столиці Єгипту. Була не тільки багатою та добре освіченою, але передусім була ревною християнкою. Марно намагалися найзамож- ніші громадяни міста підкорити її серце, оскільки вона, зрікаючись перспектив подружнього життя, склала обіти довічної чистоти. Під час переслідувань християн за часів імператора Діоклетіана її схопили і після довгих катувань убили. Св. Катерина є покровителькою філософів та священиків.
Спільні Меси: про одну діву

АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній вічний Боже, Ти явив своєму народові святу Катерину, діву і незламну мученицю; † вчини, просимо, щоб ми, зміцнені прикладом її віри та мужності, * невтомно спричинялися до зміцнення єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 6, 12-28
Читання з Книги пророка Даниїла.
Тими днями люди прийшли поквапно й знайшли Да­ниїла, який молився й благав свого Бога. Відразу прийшли вони до царя та й почали говорити про царську заборону: «Чи ж не підписав ти заборону, яка стосується кожного, що хто протягом тридцятьох днів молитиметь­ся до котрогось бога або людини, а не до тебе, о царю, має бути вкинутим до ями з левами?» Цар у відповідь сказав: «Це річ певна, за законом мі­дян та персів, що є невідкличний». Тоді ті відповіли, мовивши до царя: «Даниїл, що з по­лонених синів юдейських, не вважає ні на тебе, царю, ні на заборону, яку ти підписав, лише тричі на день про­казує свою молитву». Почувши про те, засмутився цар вельми й задумав врятувати Даниїла; аж до заходу сонця вживав він за­ходів, щоб його врятувати. Але ті люди прийшли поквап­но до царя й сказали йому: «Знай, царю, що за мідіян­ським та перським законом ніяка заборона й наказ, що видав цар, не можуть бути змінені». Тоді цар звелів привести Даниїла й вкинути його в яму для левів. Заговорив цар і мовив до Даниїла: «Бог твій, якому ти постійно служиш, хай тебе визволить». І принесено камінь і покладено на отвір ями, і запе­чатав її цар своїм перснем та перснями своїх вельмож, щоб не було змінено нічого щодо Даниїла. Потім пішов цар у свій палац і ліг спати голодним, ба, й не звелів при­носити собі страви, та й сон утік від нього. А вранці на світанку встав цар і пішов притьмом до левиної ями, і як наблизився до неї, крикнув жалібним голосом до Даниїла. І сказав цар до Даниїла: «Даниїле, слуго Бога живого! Чи зміг твій Бог, якому ти постійно служиш, врятувати тебе від левів?» Тоді Даниїл відповів цареві: «Царю, живи навіки! Мій Бог послав ангела свого й той затулив пащі левам, тож вони не скоїли мені ніякої шкоди, бо Він визнав мене не­винним перед собою, та й перед тобою, царю, я не вчи­нив нічого злочинного». Тоді цар зрадів тим вельми й повелів витягти Даниїла з ями; і витягли Даниїла з ями, й не знайшли на ньому ніякої рани, бо він поклався на свого Бога. На царський наказ привели тих людей, які обвинуватили Даниїла, і вкинули в яму для левів – самих їх, дітей їхніх і жінок їхніх; та ледве вони долетіли до дна ями, як накинулися на них леви й потрощили їм усі кості. Після того цар Дарій написав до всіх народів, племен та язиків, які живуть по всій землі: «Нехай ваш мир буде великий! Від мене дається наказ, щоб по всіх околицях мого царства боялись і тремтіли перед Богом Даниїла, бо Він – Бог живий і перебуває повіки, і Царство Його не занепаде ніколи, і влада Його кінця не матиме. Він виз­воляє і спасає, Він творить знаки та чуда на небі й на зем­лі; Він спас Даниїла з левиних лап». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 68а і 69а і 70а і 71а. 72а і 73а і 74
Славте й возносьте Господа повіки.
Благословіте Господа, роси та інею! *
Благословіте Господа, криго і холоднечо!
Благословіте Господа, сніги та льоди! *
Благословіте Господа, дні і ночі!
Благословіте Господа, пітьма і світло! *
Благословіте Господа, блискавки і хмари!
Нехай земля Господа благословляє! *
Хай хвалить і благословить Його повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Випростайтеся і підійміть свої голови,
бо наближається викуплення ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 20-28
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Коли побачите, що Єрусалим оточений військами, тоді знайте, що наблизи­лося його спустошення. Тоді ті, хто в Юдеї, хай втікають у гори, а хто всередині міста, хай виходять; ті, хто в око­лицях, хай не входять до нього, бо то дні помсти, щоби сповнилося все написане. Горе ж вагітним і тим, хто годуватиме грудьми в ті дні! Бо буде велике горе на землі й гнів на цьому народі; і впадуть від вістря меча, і потраплять у полон до всіх народів, а Єрусалим буде топтаний язичниками, доки не закінчаться часи язичників. І будуть знамення на сонці, і місяці, і зорях, а на землі тривога народів у сум’ятті мор­ського реву та розбурханих хвиль, коли люди ціпеніти­муть від страху та очікування того, що надходить на цілий світ, бо сили небесні захитаються. І тоді побачать Сина Людського, який гряде на хмарі зі силою і великою славою. Коли ж почне це збуватися, випростайтеся і підійміть свої голови, бо наближається ваше викуплення». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Привести людей до спасіння – це завдання Церкви; просімо благодатей, потрібних пастирям Церкви й усім вірним для виконання цієї місії:
1. Молімося за священиків, щоб вони своїм життям доводили істинність і найвищу цінність Христового Євангелія.
2. Молімося за людей, втомлених війнами, нехай Господь обдарує їх миром, а світова громадськість надасть їм потрібну допомогу.
3. Молімося за нові ревні священицькі та чернечі покликання, щоби всюди було достатньо проповідників Євангелія.
4. Молімося за наші сім’ї та найближчих нам людей, щоб вони завжди були вірними Богові і не зійшли з дороги заповідей Господніх.
5. Молімося за тих, які сьогодні стануть перед судом Божим, щоб вони були добре приготовлені до зустрічі з Христом-Суддею.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди вірно виконували свої обо- в’язки щодо Бога, наших ближніх і самих себе.
Господи наш і Отче, вислухай наші прохання і допомагай Церкві ревно проповідувати Євангеліє, щоб ми могли отримати у спад- щину обіцяне нам Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі дари, котрі Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, стали також угодною Тобі жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.