Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Співпраця, що базується на Євангелії
09:00 Субота 0 451
20-11-2021, 09:00

Співпраця, що базується на Євангелії

У п’ятницю, 19 листопада, відбулася зустріч Голів Конференцій чоловічих та жіночих чернечих інститутів РКЦ та УГКЦ в Україні з Апостольським Нунцієм архієпископом Вісвальдасом Кулобокасом.
Римсько-католицьку Церкву представляли о. Станіслав Кава OFMConv (Голова Конференції вищих настоятелів) та с. Олена Бись CSA (Голова Конференції вищих настоятельок).

Ось уже 6 років в Україні діє Асоціація богопосвяченого життя РКЦ та УГКЦ, яка стала «плодом» Асамблеї богопосвяченого життя для католицької Церкви в Україні. Асоціація втілює в життя ряд спільних пасторальних та формаційних проєктів РКЦ та УГКЦ. «Мене дуже тішить, що Асоціація є прикладом того, що співпраця між нами  можлива. Звичайно ж, не буває без труднощів. Однак бачимо, що нам вдалося знайти основу для співпраці – Євангеліє», – підкреслила с. Олена Бись.

Можливості розвитку подальшої співпраці та служіння Церкві були обговорені під час зустрічі з архієпископом Кульбокасом.

Своїми враженнями про зустріч з Апостольським Нунцієм поділилась с. Олена Бись: «Це вже друга наша зустріч з Апостольським Нунцієм. Про Нунція можу сказати, що це не лише дипломат, священик, єпископ, це – людина духа. Для мене було відчутним, що ця людина живе Євангелієм, і дивиться на світ крізь його призму. Звичайно ж, є багато труднощів та викликів перед нашим Нунцієм, тому огортаємо нашою молитвою його служіння».

Під час зустрічі Апостольський Нунцій наголосив на важливості та значенні богопосвячених осіб у житті суспільства та держави. Міністри та політики часто не в змозі вирішити багато проблем у державі, багато чого залежить від самого народу. Монахи та монахині мають ближчий та кращий контакт з людьми, тому можуть позитивно впливати на суспільство. «Мене особисто дуже вразило, що Апостольський Нунцій, який не є монахом, так глибоко розуміє цінність чернечого життя» – розповіла сестра Олена Бись.

Фото: Асоціація богопосвяченого життя
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.