Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Рух Laudato si'» у Ватикані. Діяти на користь змін
12:02 П'ятниця 0 167
27-08-2021, 12:02

«Рух Laudato si'» у Ватикані. Діяти на користь змін

Представники «Руху Laudato si'» обговорили з Папою Франциском свою місію в Церкві.
Про це повідомляє Vatican News.

Літо добігає до завершення, а у Ватикані відновлюються робочі аудієнції Папи Франциска. Серед зустрічей, які відбулися в четвер, 26 серпня 2021 року, є зустріч із семиособовою делегацією «Руху Laudato si’».

У 2015 році 17 католицьких організацій та 12 академічних інституцій і громадських організацій з усіх континентів створили Міжнародний Католицький Кліматичний Рух, завданням якого стало посилювати обізнаність вірних щодо викликів, окреслених соціальною енциклікою Папи Франциска на тему піклування про спільний дім, що побачила світ того ж року. Наприкінці липня цього року це згуртування прийняло нову назву «Рух Laudato si'», який станом на сьогодні включає понад 800 організацій. Основною формою діяльності є періодичні курси з метою поглиблення енцикліки, слухачі яких стають «аніматорами Laudato si'», стаючи поширювачами її цінностей у місцях свого проживання.

Про аудієнцію з Папою Франциском в інтерв’ю для Vatican News розповіла Лорна Ґолд, Голова Адміністративної ради Руху. За її словами, обговорювалися ситуація довкілля, нагальні виклики, завдання нового руху в Церкві. Ділячись думками про те, який вплив може мати енцикліка Laudato si’ на кожного з нас, аби протидіяти кліматичним змінам, вона підкреслила вміщене в ній запрошення прислухатися до волання створіння та бідних, почувши яке потрібно «діяти на користь змін».

На думку активістки, чимало змін можна зробити, починаючи з власної сім’ї: зменшувати викиди, робити усвідомлений вибір продуктів і товарів, змінювати певні звички. Ще більше можна зробити як спільнота. «В Laudato si' Папа Франциск пише, що навернення, якого потребуємо, є також спільнотним наверненням, і це дуже важливо», – підкреслює Лорна Ґолд, бо для того, щоби здійснити потрібні зміни, необхідно об’єднувати зусилля, щоб сприяти змінам також і на політичному рівні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.