Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Обов’язком парламентарів є захищати гідність людини
18:00 П'ятниця 0 170
27-08-2021, 18:00

Папа: Обов’язком парламентарів є захищати гідність людини

Зустрічаючись із членами міжнародного згуртування законодавців-християн, Папа Франциск поділився думками про їхню роль у регламентуванні здобутків технології, спрямовуючи їх на служіння спільному добру.
Про це повідомляє Vatican News.

У наш час пертурбацій та політичної поляризації політики не завжди втішаються великою пошаною. Та чи існує вище покликання, ніж те, яке полягає в тому, щоб служити спільному добру та ставити на перше місце добробут всіх, а не власну вигоду? Із таким запитанням Папа Франциск звернувся до учасників щорічної зустрічі Міжнародної Католицької Мережі Законодавців, приймаючи їх на аудієнції у Ватикані в п’ятницю, 27 серпня 2021 року.

Промовляючи до парламентарів з різних країн світу, які зібралися в Климентинському залі Апостольського палацу, Глава Католицької Церкви подякував їм за те, що від свого заснування в 2010 році, Мережа була підтримкою для праці Святого Престолу, адже її члени відзначаються любов’ю до Церкви та співпрацюють з її місією у своїх країнах та на рівні міжнародної спільноти.

Завдання, поставлені пандемією

Насамперед, Святіший Отець звернув увагу на те, що ця зустріч відбувається у непростий період, позначений пандемією та її наслідками. І хоч зафіксовано неабиякий поступ «у створенні та розповсюдженні ефективних вакцин», залишається ще багато роботи, беручи до уваги те, що це «жахливе лихо» не лише забрало чотири мільйони життів, але й спричинило «велику економічну та соціальну руїну».

«Ваша роль парламентарів, отож, є важливою, як ніколи. Призначені служити спільному добру, ви тепер покликані співпрацювати через свою політичну діяльність задля цілісного оновлення ваших спільнот і всього суспільства. Не лише для того, щоби подолати вірус, і не для того, щоби відновити status quo, що існував перед пандемією, що було би поразкою, але щоб долати глибокі причини, які криза виявила та поширила: бідність, соціальну нерівність, поширене безробіття та недостатній доступ до освіти», – сказав Папа, додаючи, що незважаючи на те, що в силу різних обставин політики сьогодні не втішаються великою пошаною, «добра політика є незамінною для загального братерства та суспільного миру».

Ризики та можливості технологічного поступу

Далі Святіший Отець зауважив, що одним із найбільших викликів нашої епохи в цьому сенсі є «адміністрування технологіями задля спільного добра». «Дива науки й сучасних технологій» покращили якість нашого життя, однак, «залишені на себе самих та на самі лише сили ринку», позбавлені необхідних орієнтирів законодавчих органів і влади, яка «керується почуттям соціальної відповідальності», ці інновації «можуть нести загрозу гідності людини».
«Не йдеться про те, щоби пригальмовувати технологічний прогрес, зовсім ні. Однак, інструменти політики та регулювання дають змогу парламентарям захищати людську гідність, коли для неї виникає загроза», – наголосив Папа, пояснюючи, що має на увазі такі лиха як дитяча порнографія, зловживання особистими даними, кібератаки на критичну інфраструктуру, фальшиві новини, що поширюються через соціальні мережі, тощо.

«Уважне законодавство може і повинно управляти розвитком і застосуванням технологій задля спільного добра. Тож щиро заохочую вас, браття й сестри, взяти на себе завдання серйозного та поглибленого морального аналізу ризиків і можливостей, вписаних у науковий і технологічний поступ, аби законодавство та міжнародні норми, які їх регулюють, могли зосередитися на сприянні цілісному людському розвиткові та мирові, а не на поступові задля поступу», – закликав Святіший Отець.

Відображення суспільства

Підсумовуючи, Папа зауважив, що народні обранці «представляють сильні та слабкі сторони тих, кого вони представляють», але кожен має свої особливості, які повинен поставити «на служіння добру всіх». У різних сферах соціальної, громадянської і політичної участі «роль громадян є незамінною», бо всі ми покликані «розвивати дух солідарності».

«Однак, для того, щоби зцілити світ, важко випробовуваний пандемією, щоб будувати інклюзивніше та стале майбутнє, в якому технологія служить потребам людей і не ізолює їх одні від одних, потрібні не лише відповідальні громадяни, але також приготовані лідери, які черпають натхнення з принципу спільного добра», – сказав Святіший Отець.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.