Селезіанське «Містечко отця Боско», що в Медельїні (Колумбія), щороку опікується сотнями дітей, підлітків та молодих людей, дбаючи, одночасно, про спільний дім у дусі енцикліки «Laudato si’».
Про це пише Vatican News.«Ciudad Don Bosco» (з ісп. Містечко отця Боско) – цей заклад отців-салезіан, розташований в Медельїні (Колумбія), займається допомогою потребуючим дітям та підліткам, сприяючи їхньому фізичному, соціальному та духовному розвитку. Діяльність цього салезіанського містечка має п’ять різних напрямків, серед яких – школа, професійний навчальний заклад, парафія, притулок для дітей та підлітків, що живуть на вулиці. Ті, що мають сім'ю, зазвичай, можуть проживати в спільноті протягом 18 місяців, а ті, що не мають нікого, можуть залишатися стільки часу, скільки бажають.
Гоїти рани війни
Завдяки своїй просвітницько-виховній роботі, спільнота «Ciudad Don Bosco» не тільки допомагає мешканцям Медельїна запобігати злочинності, але й через програму оздоровлення «Capre» (Casa de protección especializada – Дім фахового захисту) допомагає колишнім бойовикам збройних угрупувань, що були залучені у кривавий конфлікт, який розпочався в 60-х роках минулого сторіччя. У цьому центрі велика група фахівців – лікарі, медсестри, стоматологи, дієтологи, психологи та вчителі – допомагає цим чоловікам, багато з яких взяли зброю до рук у дуже молодому віці, подолати психологічні проблеми, воєнні рани та тропічні хвороби.
Світ праці
Молоді люди, якими опікуються салезіани Медельїна, мають можливість розпочати професійну підготовку, зокрема, в таких сферах, як механіка, електротехніка, мода, кулінарія, логістика, бухгалтерія та маркетинг. Ця спільнота провадить також два великі підприємства, які наполовину утримуються урядом Колумбії. Одне з цих підприємств займається літографією та графічним дизайном, а інше займається металообробкою. Діяльність цих підприємств здійснюється в дусі енцикліки Папи Франциска Laudato si’, яка підкреслює, що «важливо підтримувати економіку, яка сприяє продуктивній диверсифікації та підприємницькій креативності» (129) для того, аби залучати місцеві ресурси, підтримуючи тим самим економічну свободу людей.
Laudato si’ в салезіанському містечку
Салезіянська спільнота, що керує «Містечком отця Боско», втілює цінності турботи про спільний дім також у своїй діяльності, спрямованій на дітей та підлітків. Хуан Пабло Сандовал, координатор проектів та інституційного розвитку цього закладу, розповів, що на їхній території розташований город, на якому вирощують картоплю, помідори, квасолю. Члени спільноти разом із своїми вихованцями висадили 6500 дерев, половина з яких – авокадо. Салезіяни започаткували також проекти, спрямовані на покращення гідрографічного басейну та мікроводних басейнів, розкиданих по горах, і встановили систему очищення води.
Крім того вони інвестували у відновлювану енергію і встановили сонячні панелі, завдяки яким нагрівають воду, що дозволяє істотно зменшити споживання енергії та значно покращити добробут багатьох молодих людей, які відвідують це містечко.