Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Питання навернення – це щоденне питання
16:01 Вівторок 0 363
25-05-2021, 16:01

Папа Франциск: Питання навернення – це щоденне питання

Папа Франциск привітав учасників молитовного чування з нагоди Ігнатіянського Року, організованого Товариством Ісусовим з нагоди 500-річчя навернення святого Ігнатія Лойоли.
Про це повідомляє Vatican News.

«Побачити по-новому всі речі в Христі». Під таким гаслом триває Ігнатіянський Рік, який розпочався 20 травня 2021 року, у 500-ту річницю поранення Ігнатія Лойоли, події, яка стала початком навернення та змінила життя засновника Товариства Ісусового. Серед заходів у рамках відзначення в неділю, 23 травня 2021 року, відбулося міжнародне молитовне онлайн-чування, до якого також приєднався Папа Франциск, що є вихідцем з єзуїтської чернечої родини. Промовляючи до учасників за посередництвом відеопослання, він висловив сподівання, що всі ті, «які черпають натхнення з ігнатіянської духовності, зможуть дійсно прожити цей рік як досвід навернення».

Малі речі можуть бути великими

Святіший Отець зазначив, що 500 років тому в одну мить «всі світські мрії Ігнатія розлетілися в друзки», гарматне ядро «змінило біг його життя, та біг світу». «Речі, дрібні на перший погляд, можуть бути важливими. Це гарматне ядро означало також, що Ігнатій зазнав поразки в мріях, які він мав щодо свого життя. Але Бог мав про нього ще більшу мрію. Божа мрія про Ігнатія не зосереджувалася на Ігнатієві. Йшлося про те, щоби допомагати душам», – сказав Папа.

Компас розпізнавання

«Навернення – це питання щоденного життя. Воно рідко стається раз і назавжди. Навернення Ігнатія розпочалося в Памплоні, але не завершилося там. Він навертався протягом всього свого життя, день за днем», – вів далі Святіший Отець, пояснивши, що це означає, що він «протягом усього свого життя ставив у центрі Христа». А чинив це завдяки розпізнаванню, що не означає «завжди мати успіх від самого початку», але в тому, щоб «мати компас, аби могти розпочати шлях, на якому чимало поворотів і серпантин», завжди «піддаючись проводові Святого Духа, Який веде нас до зустрічі з Господом».

Дорожні знаки


Як зауважив далі Папа, під час цього паломництва, подібно до святого Ігнатія, зустрічаємо інших, які є «сигналами, що допомагають втримати маршрут, які запрошують нас щоразу наново навертатися». Бог промовляє до нас через інших, тому потрібно «прислухатися до інших» та «відчитувати ситуації». «Також і ми є дорожніми знаками для інших, показуючи Божий шлях. Навернення завжди відбувається в діалозі: в діалозі з Богом, в діалозі з іншими, в діалозі зі світом», – сказав Святіший Отець, побажавши, щоб люди відкривали багатство духовності, яку Бог дарував Ігнатієві, висловивши сподівання на те, що цей рік «дійсно стане спонукою виходити до світу, допомагати душам бачити всі речі по-новому в Христі», але також «спонукою дозволяти на те, щоби нам допомогли».
Новини з Ватикану 11:00 Неділя 0 95 Короткі біографії святих, яких Папа Франциск канонізує 15 травня В неділю, 15 травня 2022 року, Папа Франциск відслужить на площі Святого Петра у Ватикані Святу Месу, на початку якої проголосить святими Католицької Церкви десятьох блаженних. Пропонуємо вашій увазі їх короткі біографічні довідки.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.