Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Ісус – не привид, а жива Особа, християнство – зустріч з Ним

Папа: Ісус – не привид, а жива Особа, християнство – зустріч з Ним

У своїй недільній катехезі Папа Франциск наголосив на тому, що бути християнином, насамперед, не означає прийняти яку мораль чи доктрину, але стосунки з Ісусом, через які Він перемінює нас Своєю любов’ю.
Про це пише Vatican News

Подивитися, доторкнутися, споживати їжу: ці три дієслова Папа Франциск виокремив з євангельської розповіді святого Луки про те, як Ісус явився Своїм учням, коментуючи цей біблійний уривок перед молитвою «Царице Неба» в неділю, 18 квітня 2021 року. Після п’ятитижневої перерви, пов’язаної із карантинними заходами, на площу Святого Петра у Ватикані знову повернулися паломники, які гучними оплесками привітали Святішого Отця, що з’явився у вікні робочого кабінету в Апостольському палаці.

Три дії та радість зустрічі

Святий Лука на сторінках своєї Євангелії розповідає про те, як Ісус явився Своїм учням, зібраним у світлиці Тайної вечері, привітавши їх словами: «Мир вам!». Вони ж налякалися, бо думали, що бачать привида. Тоді Ісус показав їм свої рани та промовив: «Гляньте на мої руки, на мої ноги! Це ж я сам! Доторкніться до мене». Та щоб остаточно їх переконати, запитав про поживу та їв перед ними.

«Ця Євангельська сторінка позначена трьома дуже конкретними дієсловами, які в певному значенні відображають наше особисте та спільнотне життя: дивитися, доторкатися та їсти. Три дії, які можуть принести радість справжньої зустрічі з живим Ісусом», – сказав Папа, звернувши також увагу на те, що учні, як пише євангеліст, зраділи настільки, що йняли віри. За його словами, зустріч з Ісусом приносить саме таку радість, що вганяє нас у ступор.

Перший крок проти байдужості

Ісус сказав: «Погляньте на мої руки і ноги». Як зауважив Святіший Отець, подивитися – це не лише бачити, але щось більше, що залучає також намір і волю. Тому йдеться про «одне з дієслів любові». «Мама й тато дивляться на свою дитину, закохані дивляться одні на одних, добрий лікар уважно дивитися на пацієнта… Дивитися, – підкреслив він, – це перший крок проти байдужості, проти спокуси відвернутися перед обличчям труднощів і страждань інших людей».

Любов вимагає контакту

Запросивши учнів доторкнутися до Себе, щоб вони переконалися в тому, що Він не є привидом, Ісус, за словами Папи, вказує їм та нам, що «взаємини з Ним та з нашими ближніми не можуть залишатися “дистанційними”, на рівні погляду». «Любов вимагає не тільки дивитися, але й близькості, контакту, розділити життя», – пояснив Наступник святого Петра, вказуючи на те, що добрий самарянин не обмежився лише спогляданням напівмертвого чоловіка, але схилився над ним, обробив рани, забрав до заїзду. Так само любити Ісуса означає «входити в життєву спільність із Ним».

Трапеза, що стає вираженням любові

Врешті, як зазначив Святіший Отець, «їсти» добре виражає нашу людськість у її «найприроднішій нужді», тобто, в нашій потребі харчуватися, аби жити. Однак, споживання їжі, «якщо робимо це разом», стає також «вираженням любові, спільності та свята». В Євангеліях неодноразово бачимо Ісуса, представленого у контексті трапези, також і після воскресіння. Настільки, що «Євхаристійна трапеза стала емблематичним знаком християнської спільноти».

Не доктрина, а зустріч

Підсумовуючи, Папа підкреслив, що ця євангельська сторінка говорить нам про те, що Ісус не є привидом, але – жива Особа. «Бути християнами не означає, насамперед, якусь доктрину чи моральний ідеал. Це живі стосунки з Ним, з Воскреслим Господом: на Нього дивимося, доторкаємося до Нього, живимося Ним і, перетворені Його любов’ю, дивимося, доторкаємося та годуємо інших як братів та сестер. Нехай же Діва Марія допоможе нам переживати цей досвід благодаті», – побажав Святіший Отець, розпочавши проказування молитви до Пресвятої Богородиці.

Оплески для нових блаженних

Уділивши присутнім своє Апостольське благословення, Папа Франциск скерував свою думку до цистерціанського абатства Казамарі, що у центральній Італії, де напередодні відбулася беатифікація блаженних Сімеоне Кардона та п’яти співтоваришів. «Коли 1799 року французькі солдати, відступаючи з Неаполя, грабували церкви та монастирі, ці смиренні Христові учні з геройською відвагою чинили спротив, аж до смерті, захищаючи під профанації Пресвяту Євхаристію. Нехай же їхній приклад спонукає нас до більших зусиль на користь вірності Богові, що спроможна також перетворювати суспільство, вчиняючи його справедливішим і більш братерським», – побажав Святіший Отець, закликавши привітати нових блаженних оплесками.

Радість зустрічі

«А це сумна річ», – сказав далі Папа, звернувшись із закликом щодо ситуації в деяких частинах східної України, висловивши занепокоєння з приводу почастішання випадків порушення припинення вогню та зростанням військових дій. Окрему думку Глава Католицької Церкви скерував до населення, що живе в умовах серйозної гуманітарної катастрофи, проказавши разом з паломниками молитву в їхньому наміренні.

Вітаючи присутніх на площі, Святіший Отець висловив радість з приводу того, що «дякуючи Богові, знову можемо зустрітися на цій площі».

Він зізнався, що йому «бракує площі», коли доводиться очолювати молитву «Ангел Господній» з бібліотеки. «Радію і дякую Богові! І дякую вам за присутність», – сказав він, побажавши всім гарної неділі та, згідно зі своїм звичаєм, попросив не забувати молитися за нього.
Новини з Ватикану Діяльність Церкви для того, аби гарантувати безпеку неповнолітніх У центрі уваги 15-ї Пленарної Асамблеї Папської комісії з питань захисту неповнолітніх була підтримка діяльності місцевих Церков у сфері захисту та підбиття підсумків діяльності протягом останніх чотирьох місяців.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.