Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 листопада, субота
19:01 П'ятниця 0 526
20-11-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 21 листопада, субота

Так важко повірити у воскресіння. Сучасники Христа мали подібні труднощі, тому що свою надію покладали на матеріальне забезпечення. Приклад семи братів і однієї дружини підтверджує цей спосіб мислення. Ніхто з цих сучасників не сумнівається в існуванні Бога, проте вони були далекі від довіри Йому в цьому житті. Причина проста: вони не мали перспективи воскресіння, перемоги над смертю. А це може здійснити тільки Той, хто є Богом також і тих, що з цього світу вже пішли.
ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (біл) Обов’язковий спомин
За переказами, які походять з апокрифів, Марія ще дитиною була посвячена Богу в єрусалимському храмі та виховувалася при ньому. Це свято відзначалося на Сході вже у VII ст. в річницю посвячення храму Божої Матері в Єрусалимі. В ХІ ст. свято прийняла Західна Церква. Сьогодні Церква згадує передусім жертву, що звершилася в душі Марії на початку Її свідомого життя. Марія стає перед усіма як зразок життя, присвяченого Богові.

АНТИФОН НА ВХІД
Благословенна Ти, Діво Маріє, * Ти носила Сотворителя світу. * Ти народила Того, хто сотворив Тебе, і залишилася дівою навіки.

КОЛЕКТА

Господи, ми відзначаємо славний спомин Пресвятої Діви Марії, яку Ти обдарував повнотою своєї благодаті; † вчини, щоб за Її  заступництвом * ми також могли брати участь у цій повноті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 11, 4-12
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Сказано мені, Йоану: «Ось два моїх свідки. Вони – два оливкових дерева і два світильники, які стоять перед Господом землі. І коли хто бажає вчинити їм кривду, вогонь виходить з їхніх уст і спалює їхніх ворогів. І хто захотів би їх скривдити, той таким чином має загинути. Вони мають владу замкнути небо, щоб не йшов дощ у дні їхнього пророцтва; і мають владу над водами – обертати їх на кров і вражати землю будь-якою карою, скільки забажають. А коли завершать своє свідчення, то звір, який виходить з безодні, вестиме з ними війну, переможе їх і повбиває. І їхні трупи залишить на вулицях великого міста, яке духовно зветься Содом та Єгипет, де і їхній Господь був розп’ятий. І будуть дивитися народи, племена, народності та язичники на їхні трупи три з половиною дні й не дадуть покласти їхні трупи в гроби. І мешканці землі будуть радіти та веселитися з цього, і будуть надсилати одне одному подарунки, бо обидва ці пророки мучили мешканців землі. А після трьох з половиною днів дух життя ввійшов у них від Бога, і вони підвелися на свої ноги, і великий страх напав на тих, які за ними спостерігали. І почули вони величний голос із неба, що говорив їм: “Підійміться сюди!” І піднялися на небо в хмарі – і їх побачили їхні вороги». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 144, 1. 2. 9-10
Благословенний Бог – моя твердиня!
Благословенний Господь, *
Він – моя скеля,
що вишколює до бою мої руки, *
а до війни – мої пальці.
Він – моя милість і моя охорона, *
мій притулок і мій визволитель;
щит мій, і на Нього я покладаю надію, *
Він підпорядковує мені народ мій.
Боже, заспіваю Тобі нову пісню, *
на десятиструнному псалтирі Тобі заграю,
що даєш царям порятунок, *
від згубного меча спасаєш слугу свого Давида.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 20, 27-40
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу підійшли деякі зі садукеїв, які стверджува­ли, що немає воскресіння, та й запитали Ісуса, кажучи: «Учителю, Мойсей записав нам, що якби в когось помер брат, котрий має дружину, і помер бездітний, то нехай його брат візьме її за дружину та збудить потомство для свого брата. Отже, було сім братів. Перший, узявши дружину, по­мер бездітним. І другий, і третій узяв її, – і так само всі се­меро; жодний не залишив дітей, усі  померли. Останньою померла й жінка. Тож ця жінка у воскресінні котрому з них буде дружиною? Бо ж семеро мали її за дружину». Ісус же сказав їм: «Сини цього ві ку женяться і ви­ходять заміж, а ті, які  будуть гідні досягнути того ві ку й воскреснуть з мертвих, не женяться і не виходять заміж, адже вони більше вмерти не можуть, оскільки є рівні ангелам, є Божими синами, будучи синами вос­кресіння. А що мертві воскресають, то й Мойсей виявив біля куща, коли назвав Господа Богом Авраама, і Богом Ісаака, і Богом Якова. Бог же не є Богом мертвих, а жи­вих, адже для Нього всі живуть». У відповідь деякі з книжників сказали: «Учителю, добре Ти сказав». Тож більше не наважувалися Його ні про що запиту­вати. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Відзначаючи спомин введення у храм Пресвятої Богородиці, за Її заступництвом вознесімо до Господа наші щирі молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Пресвята Діва Марія завжди опікувалася ним і охороняла від усякого зла.
2. Молімося за мир між народами; нехай за посередництвом Пресвятої Діви Марії, Цариці миру, запанують лад і повага до гідності людини у країнах та людських душах.
3. В День Гідності та Свободи молімося за Україну, щоб уроки нашої недавньої історії навчили нас шанувати та берегти гідність та свободу Божих дітей.
4. Молімося за клаузурові (затворницькі) чернечі ордени, щоб вони служили молитвою Церкві і Богу й тішилися належною їм повагою й новими покликаннями.
5. Молімося за померлих; нехай Пресвята Діва Марія, наша Мати, допоможе всім дітям Церкви осягнути Небесне Царство.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, цілковито віддані Непорочній Діві Марії, стали ревними апостолами молитви до Матері Божої.
Отче, Ти свого Сина Ісуса Христа поручив Марії, своїй вірній слугині; вислухай наші смиренні молитви, які ми складаємо за її заступництвом, і вчини, щоб ми своїм життям удостоїлися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Споминаючи з пошаною Матір Твого Сина, просимо Тебе, Боже, † щоб завдяки принесенню ціє ї жертви * ми, наділені Твоєю благодаттю, стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ПДМ № 30-31.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Велике вчинив мені Всемогутній, * і святе Його  Ім’я.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Ставши учасниками вічного відкуплення, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми, котрі споминаємо Матір Твого Сина, прославилися повнотою Твоєї благодаті * і постійно відчували наближення спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.