Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 жовтня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 551
1-10-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 2 жовтня, п'ятниця

Господь говорить: “Ось Я посилаю ангела Мого, щоб йшов перед тобою (...). Шануй його і голосу його слухай”. Ангел – це вуста Бога, це посланець і чистий дух, хоч наша уява надає йому людських рис і додає крила. Він той, хто вдивляється в Боже обличчя від мого імені, немовби вичитуючи правду про мене у глибині Божого буття, відкриваючи задум любові, який Господь має щодо мене. Він веде мене до моєї повноти і допомагає віднайти її. А ця повнота – лише в Богові. Треба мати простоту дитини, щоб із довірою до- зволити вести себе і не втратити дару Божої присутності.
СВЯТИХ АНГЕЛІВ-ХРАНИТЕЛІВ (біл) Обов’язковий спомин
Святе Письмо вчить нас, що Бог у своєму провидінні посилає Ангелів, щоб охороняти людей і вести їх до призначеної їм мети (Бут 16, 7; Вих 14, 19). Церква заохочує нас дякувати Богові за присутність Ангелів між нами і закликає віддаватися під їхню опіку в небезпеках та спокусах життя.
Або: (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса: про Пресвяте Серце Ісуса

АНТИФОН НА ВХІД
Благословіте Господа, всі Ангели Господні! * Співайте гімни й славте Його повіки. (Пор. Дан 3, 58)

КОЛЕКТА
Боже, Ти у своєму незбагненному провидінні благоволиш посилати нам як хранителів Твоїх святих Ангелів; † дай благаючим Тебе завжди знаходити в них захист * і радіти їхнім товариством у вічності. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 23, 20-23а
Читання з Книги Вихід.
Так говорить Господь: «Ось Я посилаю ангела Мого, щоб ішов перед тобою, стеріг тебе в дорозі і привів тебе до того місця, що Я приготував. Шануй його і голосу його слухай; не бунтуйся проти нього, бо він не стерпить ваших переступів; бо в ньому Моє Ім’я. Як слухатимешся його голосу й робитимеш усе, що Я велю, Я ворогуватиму з ворогами твоїми й гнобитиму гнобителів твоїх. Бо Мій ангел йтиме перед тобою».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 91, 1-2. 3-4. 5-6. 10-11
Небесним духам Бог нас дав під захист.
Хто живе під захистом Всевишнього, *
той перебуватиме під покровом Всемогутнього.
Я скажу Господу: †
«Ти – мій притулок, моя твердиня, мій Бог.*
Я на Нього покладатиму надію».
Бо Він визволить тебе від пастки мисливця *
і від згубної пошесті.
Своїм крилом Він закриє тебе, *
ти заховаєшся під Його крилами:
Його істина – щит і зброя.
Ти не злякаєшся нічного страхіття, *
ні стріли, що летить удень, †
чуми, що підкрадається в темряві, *
ні пошесті, що сіє смерть опівдні.
На тебе не найде зло, *
і лихоліття не наблизиться до твого намету.
Адже своїм ангелам накаже про тебе, *
щоби берегли тебе на всіх дорогах твоїх.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пс 103, 21
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословіть Господа, всі сили Його,
що служите Йому і виконуєте Його волю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 1-5. 10
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса учні й кажуть: «То хто більший у Царстві Небесному?»  Ісус покликав до себе дитину, поставив її серед них і сказав: «Воістину кажу вам: якщо не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне. О тже, хто умалить себе, як ця дитина, той буде більшим у Царстві Небесному. Хто приймає таку дитину в Моє Ім’я, той Мене приймає. Глядіть, щоб ви не погордували  жодним  з  цих  малих,  бо  кажу  вам,  що  ї хні  ангели на небі повсякчас бачать обличчя Мого Небесного Отця».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Складаючи подяку Богові за великий дар, який Він дав нам, паломникам до небесної вітчизни, поставивши на сторожі наших душ Ангелів-Хранителів, звернімося до Нього з нашими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Ангели-Хранителі оберігали її від усяких небезпек і вели безпечними дорогами Святішого Отця, єпископів та весь Божий народ.
2. Молімося за Україну, щоб Ангели-Хранителі оберігали нашу Батьківщину від війни, голоду та стихійних лих.
3. Молімося за місіонерів, які несуть Ісуса Христа всім тим, хто Його не знає, щоб ангели оберігали тих, хто звіщає Царство Боже, і скеровували їх на найвідповідніші шляхи та способи проповідування.
4. Молімося за наші сім’ї та родини, щоб Господь обдарував їх своїм щедрим благословенням.
5. Молімося за наших померлих братів та сестер, щоб добрий Господь благоволив помилувати їх і дав їм вінець слави у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми щиро молилися до наших Ангелів-Хранителів і йшли безпечними дорогами до спасіння.
Боже, Ти благоволив, щоб мешканці небес служили мешканцям землі; смиренно просимо Тебе: за ї хнім заступництвом вислухай наші молитви і обдаруй нас свої ми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які ми складаємо на честь Твоїх святих Ангелів, і вчини милостиво, † щоб ми під їхньою постійною опікою оминули всі небезпеки земного життя * і щасливо дійшли до життя вічного. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Слава Божа в Ангелах.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми Тобі, святий Отче, завжди й всюди складали подяку * і щоб проголошували Твою славу, * яка в Ангелах і Архангелах не замовкає. Ми, вшановуючи створених Тобою Ангелів, * прославляємо Твою досконалість і могутність. * Через прекрасний світ незримих духів ми пізнаємо, * який Ти незмірний і гідний любові понад усе створіння. З радістю приєднуємося до ангельських хорів, * які через нашого Господа Ісуса Христа прославляють Твою велич, * разом із ними взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Боже мій, перед Ангелами співатиму Тобі псалми. (Пор. Пс 138 (137), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти благоволиш ситити нас на вічне життя такими великими таїнствами; * ангельським служінням веди нас дорогою спасіння та миру. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.