Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: кордони повинні стати місцями взаємного пізнання і збагачення
15:21 П'ятниця 0 213
11-09-2020, 15:21

Папа: кордони повинні стати місцями взаємного пізнання і збагачення

Звертаючись до представників проекту «Snapshots from the borders», Святіший Отець наголосив на необхідності змінювати спосіб сприйняття явища міграції та закликав мешканців прикордонних місцевостей бути прикладом подолання труднощів, пов’язаних з прибуттям мігрантів.
Про це повідомляє Vatican News.

У четвер, 10 вересня 2020 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції представників проекту «Snapshots from the borders» (з англ. Знімки з кордонів). Мета цього трирічного проекту, що фінансується Європейською Комісією, полягає в тому, аби поширювати глибше розуміння явища міграції, підтримувати координацію між європейськими прикордонними містами, що стикаються з проблемою міграційних потоків, а також сприяти узгодженню стратегій на європейському, національному та місцевому рівнях.

Немислимо вирішувати проблему міграції, будуючи мури

Звертаючись до присутніх, серед яких був Сальваторе Мартелло, мер італійських островів Лампедузи та Лінози, куди постійно прибуває велика кількість мігрантів через Середземне Море, Святіший Отець зазначив, що теперішня міграційна ситуація є складною і часто має значні наслідки. Він вказав на необхідність краще вивчати глобальну взаємозалежність, що визначає міграційні потоки. Ніхто не може залишитися байдужим до людських трагедій, які й надалі мають місце в різних регіонах світу», – наголосив він, звертаючи особливу увагу на ситуацію в Середземному морі, в якому перетинаються кордони, але й також культури.

В цьому контексті Наступник святого Петра пригадав про свою зустріч з єпископами Середземномор'я в місті Барі 23 лютого цього року, під час якої він наголошував, що «прийняття та гідна інтеграція, без сумніву, є етапами процесу, який не є простим; однак немислимо вирішувати це, будуючи стіни». «Перед обличчям цих викликів, – підкреслив він, звертаючись до представників проекту Snapshots from the borders, – очевидно, що необхідна конкретна солідарність та спільна відповідальність як на національному, так і на міжнародному рівнях».

Дійові особи переміни ментальності

Папа Франциск вказав на важливість змінити спосіб, у який ми сприймаємо міграцію та розповідаємо про неї: потрібно ставити на перше місце людей, їхні обличчя та розповіді. Саме тому є важливими такі проекти, як «Snapshots from the borders», що пропонують різні підходи, натхненні культурою зустрічі, яка прокладає шлях до нового гуманізму. Мешканці міст та прикордонних територій, за його словами, покликані бути першими дійовими особами цієї переміни, завдяки постійним можливостям зустрічей, які їм пропонує історія.

“Кордони, які завжди вважалися розділювальними бар'єрами, – наголосив на завершення Святіший Отець, – можуть стати "вікнами", місцями обопільного пізнання, взаємного збагачення, спілкування у різноманітті; можуть стати місцями, де випробовуються моделі для подолання труднощів, яких зазнають корінні громади внаслідок прибуття мігрантів.”
Новини з Ватикану 09:02 Понеділок 0 124 Неділя з Папою: молитва за безпритульних і сім’ї в скруті та заклик до журналістів Під час недільної «віртуальної» зустрічі з вірними Святіший Отець скерував думку вірних до трагедії безпритульних, які помирають від переохолодження, заохотив приєднатися до молитви за єдність християн і закликав журналістів свідчити правду.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.