Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 вересня, субота
19:00 П'ятниця 0 501
11-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 12 вересня, субота

(зел) Субота ХХІІІ звичайного тижня
Фундаментом твого життя є Слово. Може ним стати людське слово, тоді дім буде збудований на піску. До піску «на березі моря» прирівнюється потомство Авраама, тобто – людина. Коли будуєш своє життя на людських словах, на людських переконаннях, на людських очікуваннях, то позбавляєш себе міцного фундаменту. Господь запрошує нас до глибокого «копання», глибокого слухання Слова Божого, поки наше життя не опиратиметься на скелю, якою є сам Бог. Він – скеля; звершені Його діла (Втор 32, 3).
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОГО ІМЕНІ МАРІЇ
Вперше в літургії Пресвяте ім’я Марії почало вшановуватися в Іспанії у 1513 р. у святі, присвяченому імені Матері Спасителя. Почитання імені Марії в усій Церкві пов’язане з важливою для християнської Європи подією – перемогою християнських військ під керівництвом польського короля Яна ІІІ Собеського над турками 12 вересня 1683 р. На честь перемоги Папа Інокентій ХІ  установив спомин імені Марії.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 118)

АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини, щоб всім, хто вшановує преславне ім’я Пресвятої Діви Марії, * Вона випросила благодать Твого милосердя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 10, 14-22
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Мої улюблені, втікайте від служіння ідолам. Кажу як мудрим; судіть самі про те, що я говорю: Чаша бла­гословення, яку благословляємо, – хіба не є вона спіль­ністю в Христовій крові? Хліб, який ломимо, – хіба не є він спільністю в Христовому тілі? Оскільки є один хліб, то ми, численні, становимо одне тіло, бо всі ми маємо участь в одному хлібі. Погляньте на Ізраїля за тілом: хіба ті, котрі їдять жертви, не є спільниками жертовника? То що ж я кажу? Що жертва ідолам є чимось чи ідол є чимось? Ні, але те, що жертвують, – демонам жертву­ють, а не Богові. Я ж не хочу, щоб ви були спільниками демонів. Не можете пити з Господньої чаші та з чаші де­монської; не можете бути спільниками Господнього сто­лу і столу демонського. Чи будемо викликати ревнощі в Господа? Невже ми сильніші за Нього? Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 12-13. 17-18
Жертву прослави принесіте Богу.
Чим я Господу віддячу *
за все добро, яке мені дав Він?
Я підійму чашу спасіння *
і прикличу Ім’я Господнє!
Тобі принесу хвали жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 43-49
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Немає доброго дерева, яке родило б поганий плід, ані поганого дерева, яке родило би добрий плід. Бо кожне дерево пізнається зі свого плоду; з тернини не збирають смокви, а з колю­чого куща не збирають винограду. Добра людина з до­брого скарбу свого серця виносить добро, а погана – зі злого скарбу свого серця виносить зло, бо з надміру сер­ця промовляють його уста! Чому Мене кличете: “Господи, Господи!” – а не робите того, що Я кажу? Кожний, хто приходить до Мене і слу­хає слово Моє та виконує його, – покажу вам, до кого він подібний: він подібний до людини, яка будує дім, котра викопала, поглибила і поклала фундамент на скелі; коли сталася повінь, ринула ріка на цей дім, та не змогла зрушити його, бо він був добре збудований. А той, хто почув і не виконав, подібний до людини, яка збудувала дім на землі – без фундаменту. І ринула на нього ріка, і він відразу завалився, – і велика сталась руїна цього дому!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії, вознесімо до Бога наші прохання:
1. Молімося, щоб цей світ розпізнав Спасителя, котрий є особливо присутній у взаємній християнській любові.
2. Молімося за усіх матерів, щоб добре приготували своїх дітей до зрілого суспільного життя.
3. Молімося, щоб не бракувало в Церкві людей, які були б готові посвятити своє життя задля Царства Небесного.
4. Молімося за тих, хто потрапив у тенета гріха, щоб вони не втрачали віри у милосердя Боже і зі смиренням повернулися до Ісуса.
5. Молімося за померлих, щоб брали участь в спільноті святих.
6. Молімося за нас самих, щоб щиро вірили, що для Бога немає нічого неможливого.
Господи, котрий прийшов до людей у материнському лоні Марії, вислухай наші прохання, які через Її серце заносимо до Тебе, і прийди нам з допомогою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.