Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 15 травня Церква згадує святого Ісидора Орача, покровителя землеробів
08:00 П'ятниця 0 836
15-05-2020, 08:00

15 травня Церква згадує святого Ісидора Орача, покровителя землеробів

Ісидор де Мерло-і-Кінтана (1080–1130 або 1172) народився в Мадриді, в убогій християнській родині, яка, шукаючи способу прогодуватися, мусила переїхати в село.
Щоби допомогти рідним, Ісидор влаштувався на роботу до багатого сусіда – Хуана з роду Варгасів. З боку майбутнього святого господарі ніколи не чули слів скарги на тяжку працю. Він жив тихо й покірно, слухняний батькам і господарям, й остерігався гріха та всього, що могло відвести його від Бога. Був одружений на Марії Торібії, нині блаженній, із якою мав сина. Згодом святе подружжя вирішило більше віддаватися молитві та служінню Богу, тому постановило жити в чистоті.

Ісидор щодня ходив до Меси, через що постійно запізнювався на роботу. Одного разу інші слуги оскаржили його перед господарем, розповідаючи, що Ісидор цілий день молиться і нічого не робить. За переказами, коли Хуан вирішив перевірити, то побачив, що біля Ісидора перебувають дві ангельські постаті, які допомагають йому з роботою. Згодом Ісидорові було довірено керувати господарством, що він і робив із великою сумлінністю.

Пізніше Ісидор із дружиною оселились у Мадриді. У їхньому вбогому домі завжди радо зустрічали голодних. Одного разу, коли святий привів на трапезу більше осіб, ніж зазвичай, сталося чудо помноження їжі. Іншим разом, коли він нагодував птахів господарським зерном, зерна чудесно побільшало. За молитвами Ісидора траплялися різні чудеса, які не припинились і після його смерті. Одним із них, за переказами, було зцілення короля Іспанії Філіпа ІІІ.

Коли могилу святого відкрили, виявилося, що тіло його нетлінне. Канонізований 1622 року.

Зображають святого в убогій одежі селянина, часто під час чинення чудес. Атрибути – ангел, плуг, палиця, лопата.

Покровитель Мадрида, землеробів і фермерів.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Середа 0 825 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.