Єпископ-емерит Мар'ян Бучек, розповів про сторінки історії Церкви в Україні, що пов'язані з сьогоднішнім днем, 4 травня. Цього тижня молімося особливим чином за нові покликання, а також про святість для тих, хто вже відповів на Божий заклик.
«Ми пам’ятаємо день 16 січня 1991 року, коли Папа Йоан Павло ІІ відновив діяльність Римсько-Католицької Церкви в Україні й призначив єпископів для Львова, Кам’янця-Подільського і Житомира. Далі упродовж десяти років розвивалася Церква, приходили нові священики. У 2001 році Святіший Отець приїхав до Києва і Львова, побачив, як ця Церква розвивається не тільки в центральних і західних областях України, але також на сході та півдні країни.4 травня 2002 року стало другою важливою датою в розвитку Римсько-Католицької Церкви в Україні, коли Папа Йоан Павло ІІ створив дві нові дієцезії: Харківсько-Запорізьку на сході України і Одесько-Симферопольську – на півдні. Дещо раніше, в березні того року Мукачівську Апостольську Адміністратуру перетворив у Мукачівську дієцезію та номінував нових єпископів. Єпископ-помічник Львівський Станіслав Падевський був призначений Ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії, а священик Кам’янець-Подільської дієцезії став Ординарієм Одесько-Симферопольської дієцезії. Єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський став Ординарієм у Кам’янці-Подільському, тому що Папа прийняв зречення єпископа Яна Ольшанського в зв’язку з досягненням канонічно визначеного віку для відходу на пенсію. А до Львова на нових єпископів-помічників для кардинала Мар’яна Яворського найменував двох молодих священиків - Леона Малого і мене.
З того часу ця Церква розвивалася далі. Наступні Папа Бенедикт XVI та Папа Франциск найменували нових єпископів, зокрема за останні два-три роки п’ять нових молодих єпископів для України. І так ця Церква розвивається. Отож дві дати 16 січня 1991 року і 4 травня 2002 року – це важливі дати у розвитку Римсько-Католицької Церкви в Україні.
Нині ми маємо 7 дієцезій, три Духовні дієцезіальні семінарії і дві семінарії Redemptoris Mater, провінційні структури чоловічих і жіночих монаших Орденів та 20 єпископів, в т.ч. 5 емеритів. І маємо тих людей, котрі постійно приходять до Церкви, незважаючи на те, що багато людей виїздить за кордон.
Римсько-Католицька Церква розвивається по всій Україні, також у східній і південній частинах. Ми є взірцем для інших, можемо дати приклад молитви за Державу, за Церкву, допомоги найбільш потребуючим. Зокрема тут у Львові чи в Мукачеві допомагаємо переселенцям з Донбасу. Ми подаємо приклад, як можна працювати для добра держави. Допомагаємо також іншим дієцезіям. Наприклад священики з України працюють в Росії, Казахстані, Білорусі, допомагаючи Церкві, яка там розвивається. Тому цей день 4 травня є одним із важливих днів в історії Римсько-Католицької Церкви в Україні в ХХІ столітті».
Джерело: Львівська архідієцезія