Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 травня, вівторок

Літургія на кожен день, 5 травня, вівторок

(біл) Вівторок ІV Великоднього тижня
Як Ісус у Євангелії дає свідчення єдності між Ним та Отцем, так і кожен з нас на початку Євхаристії має підтвердити в серці: ми з Ісусом – одне. Хто вибирає Ісуса на Пастиря свого життя, може бути впевнений, що Він ніколи не випустить його з рук. Ця дорога має розпочатися з довіри. Дозволь Йому вказувати напрямок, піклуватися про їжу та відпочинок. Він береже тебе перед небезпекою, знає свої вівці і знає, чого вони потребують. Просімо у цій Євхаристії про довіру для кожного з нас, а особливо для пастирів нашої Церкви та всіх, хто йде дорогою служіння.

АНТИФОН НА ВХІД:
Радуймося і веселімося * і віддаймо славу Богу, * бо воцарився Господь, Бог наш, Вседержитель. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, відзначаючи тайну Господнього воскресіння, * змогли осягнути радість нашого спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 11, 19-26
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями ті, хто був розсіяний через утиски, які виникли в зв’язку зі Стефаном, пішли до Фінікії, Кіпру й Антіохії, не проголошуючи слова нікому, крім юдеїв. Між ними були деякі люди з Кіпру та Киринеї, які, прийшовши до Антіохії, говорили і до греків, благовістуючи Господа Ісуса. І Господня рука була з ними; тож велика кількість тих, які повірили, навернулися до Господа. Вістка про них донеслася до Єрусалимської Церкви. І вони послали Варнаву, щоби пішов до Антіохії. Він, прийшовши і побачивши Божу благодать, зрадів і заохочував усіх рішучістю серця триматися Господа, оскільки він був доброю людиною і сповнений Духа Святого та віри. І багато людей приєдналося до Господа. Він пішов у Тарс, щоб відшукати Савла. А знайшовши, привів до Антіохії. Сталося, що вони цілий рік збиралися в Церкві і навчали велику громаду. Вперше в Антіохії учнів почали називати християнами. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 87, 1-3. 4-5. 6-7
Усі народи, прославляйте Бога.
На святих горах – його основи; †
Господь любить брами Сіону *
більше за всі поселення Якова.
Славна вістка рознеслась *
про тебе, Боже місто.
Розкажу про Рагав і Вавилон тим, які мене знають. *
Ось Филистія, Тир та народ ефіопський: †
вони там народились.
І про Сіон говоритимуть: †
«І цей, і той народилися в ньому! *
А заснував його сам Всевишній!»
Усі народи, прославляйте Бога.
Господь запише в літописі народів: *
«Такий-то там народився».
Вони танцюють і співають: *
«У тобі – всі мої джерела».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 10, 22-30
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Було тоді в Єрусалимі свято Відновлення. Була зима; й Ісус ходив у храмі в притворі Соломона. Тож обступили Його юдеї і говорили Йому: «Доки будеш томити нашу душу? Якщо Ти Христос, скажи нам відкрито!» Ісус відповів їм: «Я вам сказав, а ви не вірите. Діла, які Я чиню в Ім’я Мого Отця, вони свідчать про Мене. Але ви не вірите, бо ви не з Моїх овець. Мої  вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть слідом за Мною; і Я даю їм вічне життя, і вони не загинуть повік, і ніхто не викраде їх з Моєї руки. Мій Отець, який дав їх Мені, є більший від усіх, і ніхто не може викрадати з руки Отця. Я і Отець – одне!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вслуховуючись у слова Ісуса, представмо Йому наші прохання:
1. Молімося за Містичне Христове Тіло, щоб усіх його членів – пресвітерів, монахів і мирян – оживляв дух покаяння.
2. Молімося за переслідуваних християн, щоби, зміцненні присутністю Бога у своєму житті, мали силу витримати час випробування.
3. Молімося за людей, які блукають далеко від Бога, щоб вони зустріли свідків Христа і прийняли дар віри.
4. Молімося за молодь нашої країни, яка стоїть перед вибором життєвої дороги. Обдаруй їх Духом мудрості та відваги.
5. Молімося за наших померлих та за всі душі в чистилищі, щоб Найдорожча Христова Кров визволила їх для життя у спільноті з Богом.
6. Молімося за наше Євхаристійне зібрання, щоби прихід Ісуса до наших сердець приніс нам очищення та життя в любові.
Господи Ісусе прагнемо слухати Твого голосу й виконувати те, що нам наказуєш. Споглянь на наші прохання та молитву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна дія благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Треба було, щоб Христос страждав і воскрес із мертвих * і так увійшов у свою славу. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Вислухай, Боже, наш Отче, наші молитви, † щоб священний обмін дарами заради нашого спасіння приніс нам Твою допомогу у цьому житті * і віковічну радість – у прийдешньому. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Тебе навіки возвеличувати будемо: Мати Церкви Що означає Марія – Мати Церкви? Не йдеться про фізичний чи психічний сенс, бо Вона Мати Ісуса – Бога-Людини. Не йде мова також про сенс символічний або інституціональний – так, як, наприклад, якась жінка є матір’ю чи засновницею якогось чернечого згромадження чи іншої благодійної організації. Діва Марія є Матір’ю Церкви у духовному сенсі, але що це значить?