Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Тарксон: вчасно відповісти на економічну, запобігаючи соціальній кризі
13:56 Четвер 0 590
16-04-2020, 13:56

Кардинал Тарксон: вчасно відповісти на економічну, запобігаючи соціальній кризі

В інтерв’ю для Vatican News Префект Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини кардинал Петер Тарксон вказав на зусилля, яких докладають місцеві Церкви, аби рятувати життя людей та допомагати найбіднішим. Кардинал розповів про діяльність п’ятьох робочих груп, створених для того, аби відповісти на виклики пандемії та періоду, що наступить після її подолання.
Про це повідомляє Vatican News.

У всьому світі Церква відіграє важливу роль у боротьбі проти пандемії, намагаючись відповісти не тільки на медичні, але й на економічні та соціальні проблеми. В той час як медики й науковці працюють над розробкою вакцин та ліків проти COVID-19, прогнози Міжнародного валютного фонду на 2020 рік передбачають падіння світового Валового внутрішнього продукту на 3%. Занепад може бути гіршим, ніж «Велика депресія» 30-х років. В інтерв’ю з нашим колегою Массімільяно Менікетті кардинал Петер Тарксон, Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку, підкреслив, що «існує небезпека, що після однієї кризи почнеться інша, а потім ще інші, перетворюючись у процес, у якому ми будемо змушені повільно і болісно вчитися дбати про наш спільний дім, як про це Папа Франциск пророчо пише в енцикліці «Laudato si'».

Занепокоєння Папи

Папа Франциск неодноразово приймав кардинала Тарксона на аудієнції, для того, аби обговорити питання пов’язані з пандемією. Ієрарх зазначив, що під час цих зустрічей Святіший Отець висловив занепокоєння теперішньою ситуацією, спричиненою COVID-19, а також трагічною перспективою, яка вимальовується на горизонті. Папа доручив Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові низку завдань, спрямованих на вирішення як теперішніх проблем, так і тих труднощів, що з’являться після подолання пандемії.

Діяльність робочих груп

За словами очільника Дикастерії, з метою виконання цього завдання вони створили п’ять робочих груп, які вже налагодили співпрацю з Державним Секретаріатом Святого Престолу, з Дикастерією в справах комунікації, з «Caritas Internationalis», з Папськими Академіями Наук та Папською Академією «За життя», з Апостольською Елемозінерією, Конгрегацією євангелізації народів та Ватиканською аптекою.

Розповідаючи про конкретні завдання кожної робочої групи, кардинал Тарксон зазначив, що перша група, у співпраці з «Caritas Internazionale», допомагає місцевим Церквам у боротьбі проти коронавірусу. Кардинал додав, що він попросив Нунціїв та Єпископські Конференції повідомляти про нагальні потреби на місцях, стараючись не обминути увагою найбільш уразливих.

Друга робоча група співпрацює Папською Академією «За життя», Папською Академією Наук та Папською Академією Соціальних Наук над новими проектами в сфері економіки, охорони здоров’я та соціальної безпеки.

Завданням третьої групи є комунікація, а четверта співпрацює з Державним Секретаріатом Апостольського Престолу в налагодженні стосунків з державами та багатосторонніх стосунків. І, врешті, п’ята робоча група займається зібранням необхідних фондів для втілення цих проектів.

Кардинал Петер Турксон додав, що до цієї діяльності вони залучають також деякі заклади, які й раніше співпрацювали з Дикастерією: Джорджтаунський університет (США), Потсдамський університет (Німеччина), Католицький університет «Sacro Cuore» (Італія), Інститут світових ресурсів (США) та інші.

Вчасно відповісти на економічну кризу

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чому вже тепер важливо думати про майбутні виклики, Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові зазначив, що пандемія вже викликала економічну кризу. Небезпека полягає в тому, що якщо вчасно не вирішити економічну кризу, вона може спровокувати соціальну. За однією кризою може наступити друга, а потім – інші. І це, за словами кардинала, може перетворитися у процес, що змусить нас повільно й болісно вчитися дбати про наш спільний дім, як про це писав Папа Франциск в енцикліці «Laudato si'».

Не час байдужості й егоїзму

«Потрібні мужність і пророцтво, – наголосив він. – Папа Римський чітко говорив про це в своєму посланні “Urbi et orbi”. Це не час байдужості, егоїзму чи поділів, тому що весь світ страждає і повинен об’єднатися у протистоянні пандемії. Настав час послабити міжнародні санкції, які перешкоджають країнам надати належну підтримку своїм громадянам. Настав час створити всім країнам необхідні умови, аби вони могли відповісти на найнагальніші теперішні потреби. Настав час зменшити, або й навіть анулювати, боги, що тяжіють над бюджетами найбідніших країн. Настав час вдатися до інноваційних рішень. Настав час знайти мужність долучитись до заклику до глобального та негайного припинення вогню у всіх куточках світу. Це не час продовжувати виробництво та торгівлю зброєю, витрачаючи величезні суми грошей, які, натомість, повинні використовуватися для того, аби лікувати людей та рятувати життя».

Пандемія – час переосмислення

Кардинал Петер Тарксон підкреслив, що ця пандемія сприяє тому, що людство усвідомлює свою уразливість, усвідомлює, що для того, аби жити на Землі як у спільному домі, потрібно докладати набагато більше зусиль. Це вимагає солідарності у доступі до плодів створіння, тобто загальних благ, а також солідарності у застосуванні результатів досліджень і технологій для того, щоб вчинити наш «дім» здоровішим та приємнішим для всіх. «У цьому ми пізнаємо Бога, який довірив нам покликання бути солідарним з іншими, –  наголосив він на завершення. – Ми усвідомлюємо, наскільки доля кожного з нас пов'язана з долею інших. Усвідомлюємо цінність насправді важливих речей і нікчемність стількох речей, які ми колись вважали важливими. Як сказав Папа Римський 27 березня: “Буря виявляє нашу уразливість і розкриває ті помилкові і зайві переконання, навколо яких ми побудували свої будні, проекти, свої звички та пріоритети”».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.