Цей час може бути корисним для вас обох, якщо планувати та спілкуватися.
Коли спалах коронавірусної епідемії відступає в Китаї, скасовується карантин, залишається статистика розлучень, і їхня кількість вражає. “В результаті епідемії багато пар перебували один на один вдома більше місяця, що викликало основні конфлікти”, – заявив цивільний реєстратор англомовному китайському часопису Global Times.Оскільки явище напруги між подругами не є суто китайським феноменом, і в такій самій мірі стосується й України, пропонуємо сім порад, щоби уникнути напруги та чвар у спілкуванні з подругом.
Поділитися своїми новими завданнями
Нова ситуація вимагає нової організації. Карантин, робота на дому, раптове безробіття, навчання вдома, нові розклади медсестер та викладацького складу – все це перевертає звичні організаційні стратегії пари. Тож спосіб сімейних пар організовувати час та завдання потрібно адаптувати до ситуації.
Щоб перерозподілити завдання, обом подругам важливо підбити підсумки потреб, зобов’язань та бажань один одного. Хто керує дорученнями? Хто збирається обідати? Як щодо домашніх справ? Якщо ви вперше вчителюєтесь вдома, хто контролює які предмети? Хто піклується про дітей, поки обоє подружжя працюють на роботі?
Чітка та конструктивна комунікація дозволить справедливо розподілити всі ці нові завдання. Якщо ви не складете план разом, відсутність організації чи домовленості може швидко стати джерелом напруги та розчарування.
Засвоїти правила ненасильницького спілкування
Більшість пар можуть отримати користь від вивчення основ “ненасильницької комунікації”. Ця стратегія є золотим ключем для кращого взаєморозуміння між подружжям, особливо стане у пригоді в цей час карантину.
Марі-Од Бінет, консультант з подружжя та терапевт інтимної близькості, описує чотири важливі кроки, які слід виконати, якщо ви хочете, щоб ваш подруг вислухав вас: спочатку спостерігайте за фактом, який вас турбує, і опишіть його так, як ви його бачите; скажіть, як що відчуваєте; поясніть, що вам потрібно; зробіть дуже точний запит стосовно цієї потреби. Секрет полягає в тому, щоб висловити свої думки від першої особи – “я відчуваю себе…” Це зовсім інше, ніж використовувати «ти», що можна трактувати як звинувачення.
Зарезервувати час на себе
Це може здатися контрінтуїтивним, але здоровий шлюб передбачає, що кожен з подружжя проводить деякий час на самоті. Добре заздалегідь вкласти у свій новий графік деякий час для особистого оновлення.
Біг, гаряча ванна, час для молитви, читання або дзвінок до друга – всього кілька хвилин, щоб знайти трохи внутрішнього затишку. Якщо у вас є діти, погоджуйтеся зі своїм подружжям, щоб поважати “час спокою” один одного. Це є важливим для вашого балансу.
Виглядати презентабельно
Тільки тому, що ви залишаєтеся вдома, не означає, що повинні виглядати неохайно, не слідкувати за своїм зовнішнім виглядом. Не запускайте себе. Це значною мірою створює тонус, підбадьорює вас та оточуючих близьких людей.
Проводьте якісний час одне з одним
Ізоляція – це можливість знайти час, щоб знову бути один з одним. Більше немає вечорів з друзями, зустрічей протягом цілого дня. Це ідеальний момент, щоби вести глибокі розмови, довіряти один одному свої бажання та цілі або разом згадувати свою історію як пари. Відкладіть свій смартфон із його постійними сповіщеннями. Скористайтеся цією можливістю, щоб зберегти чи навіть запалити новий вогонь у ваших стосунках.
Навчіться говорити про щось інше, ніж коронавірус
Хоча ця пандемія є нескінченним джерелом тем для розмов, також важливо поговорити про щось інше. Підживлення нашої тривоги, не маючи змоги дати практичну відповідь, – не найкращий засіб. Особливо це стосується того, що це може легко спровокувати напругу між вічним оптимістом і незрівнянним песимістом, між тривожною людиною і емоційно віддаленою людиною.
Варіюйте теми розмови. Зараз саме час зацікавитись чимось іншим і поділитися цим зі своїм партнером.
Моліться як пара – разом
Якщо ви ще не практикували спільну молитву, цей період карантину – ідеальний час, щоб почати молитися як пара. Розпочніть просто промовляти Отче Наш та Радуйся Марія чи молитися своїми словами, дякуючи Господу, просячи Його пробачення та представляючи Йому свої потреби.
Молитися разом – це вірний спосіб вирішити напруження, якщо такі є, і зробити перші кроки до глибшої духовності як подружня пара.
Джерело: Родина з посиланням на Aleteia