Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 чудових речей, які Біблія говорить по здоров'я
17:15 Вівторок 0 140
17-03-2020, 17:15

5 чудових речей, які Біблія говорить по здоров'я

Здоров’я часто сприймається як належне, поки людина його не втрачає. Багато хто витрачає гроші, щоб підтримувати себе у формі, купувати правильну їжу і вести здоровий спосіб життя. Коли ми погано почуваємось, то це впливає на те, що ми робимо, як ми думаємо, а в деяких випадках навіть може змінити життя. Біблія багато говорить про здоров’я, а також про нашу потребу в зціленні.


Хвороба і смерть – результат падіння, але настане славне воскресіння

Коли гріх увійшов у світ через Адама, відбулося велике руйнування досконалого здоров’я, яке Адам і Єва мали, коли були створені. Смерть – це результат гріха перших людей, бо відплата за гріх – смерть (Рим 6, 23). З того часу ми переживаємо наслідки гріха і смерті в нашому світі. Наші зовнішні тіла виснажуються (2Кор 4, 16), і ми знаємо, що вони врешті загинуть. Однак, як християни, ми знаємо, що смерть – це не кінець історії, і тіло воскресне.

У Першому посланні до Коринтян (15, 42-49) йдеться про контраст між нашими фізичними тілами в цьому світі і нашими духовними тілами, коли ми знову відродимось до нового життя. Наші тіла будуть поховані в землю, коли ми помремо, але відродяться, щоб жити вічно. Вони будуть поховані в немочі і слабкості, але будуть відроджені у славі і силі (1 Кор 15, 43). Поки ми перебуваємо в наших фізичних тілах, ми приймаємо наслідки падіння Адама, як у розумі, так і в тілі. Ми потребуємо молитви, медичного втручання і підтримки з боку інших, коли страждаємо від проблем зі здоров’ям. Проте можемо сподіватися на воскресіння, коли будемо схожі на небесну людину (1 Кор 15, 49).

Старозавітні закони демонструють, як Бог дбає про здоров’я свого народу

У Старому Завіті знайдемо приписи, виконання яких сприяло зміцненню здоров’я, чистоти, гігієни і здорового харчування людей Божих. Приклади включають в себе відмінність між чистими і нечистими тваринами (Лев 11), лікування прокази (Лев 13-14), очисні споруди (Лев 14) і закони про виділення з організму (Лев 15). Ці закони були сформульовані задовго до того, як здійснено важливі медичні відкриття, що формують наше розуміння здоров’я і гігієни сьогодні.

Господь може над природньо вплинути на наше здоров’я

Бог створив нас. (Пс  139, 13). Він знає наші фізичні потреби, нашу емоційну боротьбу, наш психічний стан і глибоку потребу в Ньому. Бог не дивується, коли ми відчуваємо самотність, відчай, гнів і депресію. Це все відчували багато відомих в Біблії постатей, зокрема Ілля, Йона, Давид і Йов. Проте Господь працював у всіх цих ситуаціях заради Своєї слави і діятиме також у нашому житті.

Можемо молитися за поліпшення здоров’я інших і заохочувати їх приймати допомогу, якщо вони її потребують

У листі Йоана своєму другові Гайю апостол каже «Любий, бажаю, щоб тобі в усьому велося добре і щоб ти був здоровим, так, як і душі твоїй ведеться добре.» (3Йн 1, 2). У Приповідках 17,22 читаємо: «Веселе серце – ліки добрі; а дух прибитий висушує й кості». Це повинно спонукати нас підбадьорювати і йти разом з іншими, щоб допомогти підняти їх і поліпшити їх фізичне, емоційне, духовне і психічне здоров’я.

В інших місцях апостол Павло пропонував допомогу при хворобі Тимотея: «Перестань пити воду, вживай і вина трохи з-за шлунку і твоїх частих недуг». Сьогодні ми можемо порадити іншим звернутися за медичною допомогою та отримати необхідну підтримку від тих, хто пройшов професійну підготовку. Здоров’я – це те, за що потрібно дякувати Богові, і ми не повинні сприймати його як належне.

Тренування наших фізичних тіл корисне, але побожність має ще більшу цінність

Ми повинні дбати про наші тіла, і це може включати в себе здорове харчування і фітнес. Але існує ще тип тренування, який перевершує фізичну підготовку. «Бо тілесна вправа до дечого лише корисна, а благочестя на все корисне, бо має обітницю життя теперішнього й майбутнього».

Ми готуємося до вічності з нашим Господом і Спасителем, і поки ми на землі, то очищуємося і перетворюємося, оновлюючи наші серця. Знання істини веде до благочестя (Тит 1, 1).

Тетяна Трачук

Джерело: Дивенсвіт

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий