Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Кривицький до священиків: пригадаймо джерело нашого покликання
16:01 Вівторок 0 455
7-04-2020, 16:01

Єпископ Кривицький до священиків: пригадаймо джерело нашого покликання

7 квітня, у Великий Вівторок, у київській конкатедрі відбулася Меса з посвяченням мира. З огляду на карантин у Літургії брали участь єпископи та кілька деканів, які представляли духовенство всієї дієцезії.
Зазвичай Меса Мира – складова Великого Четверга, однак з огляду на велику територію дієцезій та чималі відстані між парафіями, у більшості дієцезій України звершують її у Великий Вівторок.


Сьогоднішня Літургія з багатьох причин увійде до історії як незвичайна. Як правило, Меса Мира звершувалась у Житомирській катедрі. Сьогодні ж вона відбулась у Києві. Щороку майже всі священики дієцезії збираються навколо свого ординарія на спільну молитву, виражаючи тим самим єдність Церкви. Натомість сьогодні у безлюдному храмі молились єпископи, а також кілька деканів. А решта священиків та вірян мали змогу духовно єднатись у молитві через Телебачення Віковічного Слова.


У проповіді єпископ Віталій Кривицький SDB, ординарій Київсько-Житомирський, підкреслив, що «сьогоднішня Меса пригадує джерело нашого покликання», яке є в Бозі. Місія священика щодня оновлюється, бо невідомо, хто постукає у двері храму, які ситуації виникнуть. І у цих усіх ситуаціях є одне дуже важливе завдання – благовістити. Проповідник заохотив присутніх поміркувати над тим, яке послання сьогодні у кожного з нас? Що я поширюю в соцмережах? Чи це є добра звістка?


«Люди в наш час відчувають велику втому, проблеми та труднощі, страх... Ми покликані втамувати спрагу, яка з’являється в нашому суспільстві», – підкреслив єпископ. І заохотив шукати шляхи, як краще служити вірянам у теперішніх умовах, а також подякував тим пастирям, які виявляють свою креативність, аби бути ближче до своєї пастви. «Це час перевірки нашої віри», – підсумував єпископ Кривицький.


На завершення, звертаючись до всіх священиків, які також дивились трансляцію, єпископ заохотив кожного зі ще більшою ревністю служити Богу, відчитувати Його волю, навіть якщо часом це важке служіння. Натомість, скеровуючи слово до вірян, просив про молитву за священиків, бо багато з них перебувають «на самоті, лише з Господом, без пастви, яка на карантині». (Проповідь єпископа Кривицького у відео починається з 17 хвилини) 


Під час Святої Меси також були посвячені єлеї, які священики візьмуть до своїх парафій, аби потім їх використовувати під час таїнств.


Аліна Петраускайте, КМЦ 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий