Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » З позитивного: як Ісаак Ньютон провів свій дворічний карантин ...
10:36 Четвер 0 190
19-03-2020, 10:36

З позитивного: як Ісаак Ньютон провів свій дворічний карантин ...

У переддень Різдва 1664 року на лондонських будинках стали з’являтися червоні хрести – перші мітки Великої епідемії чуми. До літа смертоносна епідемія значно розширилася. 8 серпня 1665 року заняття в Кембриджі були припинені і персонал розпущений до закінчення епідемії. Ісаак Ньютон поїхав додому в Вулсторп, захопивши з собою основні книги, зошити та інструменти.
Це були тяжкі роки для Англії – спустошлива чума (тільки в Лондоні загинула п’ята частина населення), недешева війна з Голландією, Велика лондонська пожежа.

Але значну частину своїх наукових відкриттів Ньютон зробив у самоті «чумних років». Зі збережених заміток видно, що 23-річний Ньютон вже вільно володів базовими методами диференціального й інтегрального числення, включаючи розкладання функцій в ряди й те, що згодом було названо формулою Ньютона-Лейбніца. Провівши ряд дотепних оптичних експериментів, він довів, що білий колір є сумішшю кольорів спектра. Пізніше Ньютон згадував про ці роки:

“На початку 1665 року я знайшов метод наближених рядів і правило перетворення будь-якого ступеня двочлена в такий ряд … в листопаді отримав прямий метод флюксій [диференціальне числення]; в січні наступного року я отримав теорію кольорів, а в травні приступив до зворотного методу флюксій [інтегральне обчислення] … В цей час я переживав кращу пору своєї юності й більше цікавився математикою і [натуральною] філософією, ніж коли б то не було згодом ”

Так що не втрачайте даремно час і сили, читайте, займайтеся і робіть відкриття))

Слово про Слово 

Зображення Creacenter

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий