Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 червня, четвер
19:01 Середа 0 442
23-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 24 червня, четвер

НАРОДЖЕННЯ СВ. ЙОАНА ХРЕСТИТЕЛЯ (біл) Урочистість
“Ким же буде це дитя?” – питали люди, дивлячись на малого Йоана Хрестителя. І він справді став кимось незвичайним. Господь Ісус сказав про нього, що найменший в Небесному Царстві є більший від нього. Яка ж це добра новина для нас! Народження кожного з нас є великим дивом. Кожен з нас є кимось винятковим і великим. Хіба що відречемося від Божого Царства, тобто життя в Любові. Хто ступає на дорогу Любові, той великий і винятковий.

АНТИФОН НА ВХІД
Був чоловік, посланий Богом, * ім’я йому – Йоан. * Прийшов він свідком – свідчити світло, * щоб приготувати Господу народ прихильний. (Йн 1, 6-7; Лк 1, 17)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти покликав святого Йоана Хрестителя, щоб він приготував досконалий народ Господу Христу, † обдаруй Твій народ благодаттю духовної радості * та скеруй душі всіх вірних на дорогу спасіння і миру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 49, 1-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Слухайте мене, острови, вважайте, ви, далекі народи! Господь покликав мене від утроби, від лона матері моєї назвав моє ім’я. Зробив уста мої, немов гострий меч, сховав мене в тіні своєї руки. Виробив мене, наче гостру стрілу, сховав мене у своєму сагайдаці. Господь сказав мені: «Ти слуга Мій, у тобі  Я прославлюся». А я сказав: «Дарма я трудився, на ніщо витрачав силу. Та моє право у Господа, моя заплата в Бога мого». А тепер каже Господь, який сотворив мене вже від утроби на те, щоб я був Його слугою, щоб навернув Якова до Нього та щоб зібрав Ізраїля до Нього, – бо я прославився в очах Господніх, і Бог мій – моя сила. Він мовив: «Того мало, що ти – слуга Мій, щоб відновити потомство Якова, щоб привести назад тих, які  спаслися з-поміж Ізраїля. Я вчиню тебе сві тлом народів, щоб ти став Моїм спасінням аж до кінців світу». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 1-3. 13-14а. 14бв-15
Прославлю Бога, я – Його творіння.
Господи, Ти дослідив мене і знаєш. *
Ти знаєш, коли я сідаю і коли встаю я.
Ти задуми мої здаля розумієш. *
Ти дослідив мої стежки і мій сон, †
Тобі відомі всі мої дороги.
Адже Ти моє нутро витворив, – *
уткав мене в лоні матері моєї.
Я Тебе прославляю, *
бо Ти створив мене вельми дивовижним.
Діла Твої – дивовижні, *
моя душа це дуже добре знає.
Не були приховані від Тебе мої кості, †
коли творився я в тайні, – *
коли в земних глибинах я був тканий.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Діян 13, 22-26
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Павло сказав: «Бог воздвиг батькам царем Давида, якому засвідчив і сказав: “Знайшов Я Давида, сина Єссея, мужа по Моєму серцю, – він виконає всі Мої веління!” З його насіння Бог за обітницею дав Ізраїлеві Спасителя Ісуса. Йоан перед Його приходом проповідував хрещення покаяння всьому ізраїльському народові. А коли Йоан завершував свій шлях, то казав: “За кого ви мене вважаєте? Це не я! Але йде за мною Той, якому я не гідний розв’язати сандалі на ногах!” Мужі-брати, сини Авраамового роду, і ті між вами, хто боїться Бога, нам послано слово цього спасіння». Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Лк 1, 76
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ти, дитино, будеш названа пророком Всевишнього,
бо ти йтимеш перед Господом,
щоби приготувати Йому дороги.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 57-66. 80
† Читання святого Євангелія від Луки.
Єлизаветі сповнився час родити; і вона народила сина. Почули сусіди та її родина, що Господь возвеличив своє милосердя над нею, і раділи разом з нею. Сталося, що восьмого дня прийшли обрізати дитя і хоті ли назвати його ім’ям його батька – Захарією. У відповідь його мати сказала: «Не так, а буде він названий Йоаном!» А їй сказали, що нікого немає в її родині, хто б називався цим ім’ям. Тож знаками питали його батька, як хотів би його назвати. Попросивши дощечку, він написав, повідомляючи: «Його ім’я – Йоан!» І всі здивувалися. І вмить відчинились його уста та його язик, і він став говорити, благословляючи Бога. І страх напав на всіх їхніх сусідів; і по всій гірські й околиці Юдеї розповідалося про всі ці події. Всі, хто почув це, брали собі  до серця, запитуючи: «Ким же буде ця дитина?» Бо Господня рука була з нею! А дитина росла й міцніла духом, перебуваючи в пустинних місцях до дня свого з’явлення перед Ізраїлем. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святкуючи народження святого Йоана Хрестителя, Предтечі Христа, віддаймо під опіку Господа діяльність і потреби свя­тої Церкви, уповаючи, що Він вислухає наші прохання:
1. Молімося за єпископів та священиків, щоб вони, в дусі святого Йоана, молитвою, покутою і апостольським сло­вом вели люд Божий до Христа.
2. Молімося за юнаків та дівчат, які вирішили присвятити своє життя служінню Богові, щоб вони, як святий Йоан, готувалися до цього молитвою.
3. Молімося за Україну і Святу Землю, нехай там запанує благодать миру і спокою.
4. Молімося за абстинентів, щоб були для інших прикладом та заохоченям до тверезого способу життя.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Го­сподь воскресив їх до вічного життя у славі.
6. Молімося за нас, щоб ми прикладом власного життя спри­яли відродженню моральності нашого народу.
Господи і Отче, Ти молитвою, покутою і словом Йоана Хре­стителя приготував своєму Синові дорогу до вибраного наро­ду; вислухай наші смиренні молитви і вчини, щоб христия­ни приготували Тобі  дорогу до всіх людських сердець. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, складаємо дари на Твоєму вівтарі , † з належною пошаною святкуючи народження Йоана Хрестителя, * який передвістив наближення Спасителя світу і вказав Його пришестя. Котрий живе і царює навіки вічні.

ПРЕФАЦІЯ: Місія Предтечі Христа.
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Його Предтечі, святому Йоані, * якого Ти увінчав особливою гідністю з-поміж народжених жінкою, * ми прославляємо Твою велич. Його народження осяяла велика радість, * і ніхто з пророків так не возрадувався з пришестя людського спасі ння, * як він, вказуючи на Агнця відкуплення. Йоан охрестив самого Творця Хрещення, * цим самим освячуючи води омивання, * і, свою кров проливаючи, * удостоївся дати Йому найпрекрасніше сві дчення. Тому із небесними Силами * ми завжди славимо Тебе на землі , Твої й величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Завдяки сердечній милості нашого Бога * навістив нас Схід з висоти. (Пор. Лк 1, 78)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені на небесній трапезі Агнця, просимо Тебе, Господи, † щоб Твоя Церква, черпаючи радість з народження святого Йоана Хрестителя, * вбачала основоположника свого відродження в провіщеному Йоаном Христі. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургійний зошит 16:30 Неділя 0 158 Міць християнства міститься не в пропаганді, а в силі любові. Коментар до Євангелія Міць християнства міститься не в пропаганді, не в багатстві, не у владі, а в силі любові, символом якої стають двоє – бо Христос є поміж ними. Саме у проголошенні любові присутній Господь, тому що Бог є любов, а де є свідчення любові, там є Бог.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.