Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 листопада, п'ятниця
19:01 Четвер 0 240
25-11-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 26 листопада, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХХІV звичайного тижня
Для розпізнання знаків дійсності, яка нас оточує, ми часто використовуємо спостереження за природою. Спостерігаємо безліч явищ і можемо передбачити їх наслідки. Згадуючи про це, Христос запевняє і заспокоює, що знаки, які передуватимуть Його пришестю, будуть ясні та зрозумілі. Звісно, треба навчитися розпізнавати їх.  Цьому слугує наша дорога навернення, де основним орієнтиром є Христос. Так що використовуймо краще будь-яку можливість, щоб її пізнавати.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до своїх побожних, * котрі повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 7, 2-14
Читання з Книги пророка Даниїла.
Бачив я, Даниїл, в моєму видінні вночі, аж ось чоти­ри небесні вітри розбурхали велике море, і чотири ве­ликі звірі вийшли з моря, несхожі один на одного. Перший – ніби лев, і в нього є орлині крила; дивився я, доки в нього не вирвано крила й піднесено його з зем­лі, тож став він на ноги, як людина, й дано йому людське серце. А ось ще звір другий, схожий на ведмедя, стояв по один бік, і троє ребер було в його пащі, між зубами; йому так сказано: «Встань, їж багато м’яса!» Потім бачив я: ось ще звір, ніби леопард; на плечах у нього четверо птичих крил, і чотири голови було в цього звіря, й надано йому владу. Після того бачив я в нічних видіннях, аж ось звір четвертий, страшний, жахливий і надзвичайно сильний; у нього великі, залізні зуби; жер він, трощив, а останки топтав ногами. Він не був схожий ні на одного із звірів, що були перед ним, і мав десять рогів. Дививсь я пильно на ті роги, аж ось ще один ріг, ма­ленький, виступив між ними, а три попередні роги були вирвані перед ним, і ось у цього рога були очі, ніби люд­ські очі, і рот, що промовляв зухвало. Дививсь я – аж доки не були поставлені престоли, і не засів Ветхий днями. Одіж на Ньому, немов сніг, була біла; волосся на голові у Нього, немов чиста вовна; пре­стол Його, як полум’я вогненне; колеса Його, як вогонь палючий. Ріка вогненна розливалась, виходила з-попе­ред Нього. Тисячі тисяч Йому служили, і силенна безліч перед Ним стояла. Суд засів, і розгорнуто книги. Дививсь я тоді через великий галас гордовитих слів, що вимовляв ріг. Дививсь я, аж доки звір не був убитий, і тіло його не було понівечене й вкинуте на спалення у вогонь. Та й в інших звірів відібрано їхню владу, і час їхнього життя був призначений їм до пори й до години. Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Люд- ський; дійшов він до Ветхого днями, і приведено Його поперед Нього. І дано Йому владу, сла­ву й царство, і всі народи, племена та язики Йому служи­ли. Влада Його – влада вічна, що не минеться, і царство Його не занепаде ніколи. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Дан 3, 75а і 76а і 77а і 78а. 79а і 80а і 81а
Славте й возносьте Господа повіки.
Благословіте Господа, пагорби і гори! *
Благослови Господа, все, що на землі виростає!
Благословіте Господа, джерела! *
Благословіте Господа, моря і ріки!
Благословіте Господа, морські потвори *
і усе, що кишить у водах!
Благословіте Господа, усі небесні птиці! *
Благословіте Господа, всі дикі звірі та худоба!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Випростайтеся і підійміть свої голови,
бо наближається викуплення ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 29-33
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус розповів своїм учням притчу: «По­гляньте на смоківницю і на всі дерева: коли вже пуска­ють листя, і ви бачите це, то самі знаєте, що близько літо; так і ви, коли побачите, що це збувається, – знайте, що близько Боже Царство. Воістину кажу вам, що не мине рід цей, як усе ста­неться. Небо і земля проминуть, а Мої слова не проминуть». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Пророцтво суду Божого спонукає нас до ревної молитви за нас та всіх людей, а передусім тих, які через гріх віддалилися від Господа Бога:
1. Молі­мося, щоб Церква зуміла гідно приготувати віруючих до суду Божого.
2. Молімося за християн усіх конфесій, щоб вони ніколи і ні- кого не засуджували й не карали.
3.  Молімося, щоб людські суди завжди уособлювали суд Божий і керувалися істиною, справедливістю та милосердям.
4. Молімося, щоб для людей, які сьогодні стануть перед судом Божим, його вирок був вироком помилування.
5. Молімося, щоб померлі, які повинні очиститися в чистилищі зі своїх провин, змогли якнайшвидше втішатися спо­гляданням Бога.
6. Молімося за нас, щоб ми, знаючи свої гріхи, і цілком слушно боячись суду Божо­го, отримали благодать уповання на Боже милосердя.
Господи наш і Спасителю, з гарячою молитвою звертаємося до Тебе і просимо, щоб Ти сьогодні й завжди виявляв до нас, бідних грішників, своє милосердя і не допустив, щоб ми відда­лилися від Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі дари, котрі Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, стали також угодною Тобі жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.