Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Декрет Конгрегації божественного культу і дисципліни таїнств про кількість Мес в деякі дні періоду Різдва
11:00 Четвер 0 223
17-12-2020, 11:00

Декрет Конгрегації божественного культу і дисципліни таїнств про кількість Мес в деякі дні періоду Різдва

Якщо цього вимагає благо вірних, священик може звершити чотири Меси в урочистість Різдва Господнього, Пресвятої Богородиці Марії та Богоявлення Господнього.  
Про це повідомляє Комісія у справах Літургії

З огляду на пандемію хвороби COVID-19, яка поширилася по всьому світі, силою повноважень, наданих папою Франциском, Конгрегація божественного культу і дисципліни таїнств у декреті від 16 грудня 2020 року (прот. №597/20) надала дозвіл єпископам-ординаріям у поточному році (літургійному 2021) дозволяти священикам у своїх дієцезіях звершувати чотири Меси у такі дні: Різдва Господнього, Пресвятої Богородиці Марії та Богоявлення Господнього, якщо цього вимагає благо вірних.

При цьому належить дотримуватися всіх канонічних приписів, а особливо того, що вказане у 951 каноні, а саме: «Священик, який багаторазово відправляє того самого дня, може відправляти окремі Меси в тих інтенціях, за які були прийняті пожертви. При цьому треба зберегти правило, що крім дня Різдва Христового, можна йому затримати для себе лише одну пожертву, натомість інші пожертви має передати на цілі, визначені ординарієм».

Нагадуємо, за звичайних умов священик може звершувати одну Святу Месу, другу - за душпастирської потреби, третю - за дозволом ординарія.
Офіційні документи Ватикану 16:44 Субота 0 347 Лист до голів Конференцій Єпископів щодо включення закликів «Мати милосердя», «Мати надії» і «Втіхо мігрантів» у Лоретанську літанію Конгрегація божественного культу і дисципліни таїнств
Prot. N. 296/20
 
З Ватикану, 20 червня 2020,
у спомин Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.