Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Як уникнути війни та злиднів? Відповідає Папа Франциск
16:22 П'ятниця 0 300
4-12-2020, 16:22

Як уникнути війни та злиднів? Відповідає Папа Франциск

Ідеології та пристрасті є причинами соціальної неприязні, а свідченням відсутності соціальної дружби – війни та брак гідних умов для багатьох людей. Думками про це поділився Папа, вітаючи учасників Дня соціального душпастирства в Буенос-Айресі.
Про це пише Vatican News.

«Прямуючи до культури зустрічі: країна для всіх. Братерство та соціальна дружба», – такою є тема 23-го Дня соціального душпастирства, заходу, організованого Буенос-Айреською архідієцезією, що в недалекому минулому відбувався за участі архієпископа Хорхе Берґольйо, тодішнього архієпископа аргентинської столиці, який сьогодні стверджує, що прагне бути присутнім серед учасників.

Про це Папа Франциск зазначив у своєму відеопривітанні до них, підкресливши, що соціальна дружба – це тема, яка його хвилює, оскільки «через гріх, через певні схильності», ми завжди прямуємо до неприязні, до війни, забуваючи, «що нашим покликанням є гармонія та братерство».

Брак готовності вислухати

«Погляньмо, куди прямує світ. Повсюди війни, переживаємо фрагментарну третю світову війну. Й це не є соціальною дружбою», – сказав Глава Католицької Церкви, звертаючи увагу на те, що «перше, ніж інша особа завершить висловлювати свою думку, ми вже відповідаємо їй, навіть не вислухавши». Тож бачимо чимало країн, де відсутня здатність діалогувати… Однак, «без слухання соціальна дружба не є можливою», для того ж, аби слухати іншого, потрібне переконання в тому, що «він має щось доброго, щоб мені сказати».

Два великі вороги: ідеології та пристрасті

«Правдоподібно, існують два великі вороги соціальної дружби», – стверджує Глава Католицької Церкви, назвавши першим ідеології, «які схильні всім керувати та спроможні роззброїти конкретність людської природи». Другим «неприятелем» він назвав пристрасті, що «дуже часто намагаються усунути іншого». «Ідеології та пристрасті в усьому світі виступають проти соціальної дружби. Це правда, що існують добрі осередки соціальної дружби, але правдою є також існування великої-великої соціальної неприязні», – додає Папа.

Ознаки відсутності соціальної дружби

«Я згадав про війни, але погляньмо на деякі периферії. Погляньмо на дітей без школи, на людей, які голодують, не мають доступу до медицини, на величезну кількість людей без протічної води, на людей, які не мають доступу до мінімуму, необхідного для того, щоб жити гідно. Все це ознаки, того, що сьогодні в світі не існує соціальної дружби», – зазначає Святіший Отець, заохочуючи оглянутися навколо себе, ставлячи запитання про те, чи дійсно вона існує?

«Якщо існує соціальна дружба, то не повинні би бути ні війн, ні злиднів будь-якого характеру, ні освіти, що не функціонує добре. Із наслідків розуміємо, чи існує соціальна дружба», – додає Папа, заохотивши, аби праці учасників Дня соціального душпастирства були позначені конкретністю: «Не роздумуйте асбтрактно, не витайте у хмарах, але опирайтеся на конкретні дані».

Зображення: Слово і Діло
Новини з Ватикану 11:02 Четвер 0 98 Ватикан: цьогорічні реколекції для Римської Курії у приватній формі В той час як пандемія унеможливила проведення спільних реколекцій, Святіший Отець закликав очільників дикастерій і відомств Апостольської Столиці усамітнитися для молитви на тиждень після першої неділі Великого Посту.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.