Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 вересня, четвер
19:00 Середа 0 502
9-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 10 вересня, четвер

(зел) Четвер ХХІІІ звичайного тижня
Ісус у своєму Євангелії постійно закликав любити Бога і людей. Тому що любов – це фундамент усього. З любові Бог створив світ, з любові створив людину, з любові Бог став людиною і помер на хресті за наші гріхи. З любові заснував Церкву. Ісус навчає нас з любов’ю ставитись до наших ворогів. Задумаймося сьогодні, чи вміємо ми любити, прощати, перепрошувати. Якщо в нашому серці немає любові, ми не маємо права називатись християнами. Перепросімо Бога за брак любові в нашому житті.

АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 8, 1б-7. 11-13
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Знання надимає, а любов збудовує! Якщо хто вважає, ніби щось знає, то він нічого не знає так, як на­лежить знати. Але хто любить Бога, той був пізнаний Ним. Адже про їжу, яка приноситься в жертву ідолам, знаємо, що ідол у світі – ніщо, і немає іншого Бога, крім Єдиного. Якщо і є так звані боги чи то на небі, чи то на землі, оскільки є багато богів і багато володарів, то для нас один Бог – Отець, від якого усе, і ми для Нього, і один Господь – Ісус Христос, через якого все, і ми через Нього. Та не всі мають знання. Адже деякі, призвичаїв­шись до ідолів, ще й досі їдять так, наче споживають ідольські жертви, і їхнє сумління, будучи немічним, опоганюється. Ось і гине через твоє знання немічний брат, за яко­го помер Христос! Коли ви таким чином грішите проти братів і вражаєте їхнє немічне сумління, ви грішите про­ти Христа. Отже, якщо їжа стає спокусою для мого бра­та, не їстиму м’яса повіки, щоб не спокусити мого брата. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 1-3. 13-14а. 23-24
Боже, веди нас вічними шляхами.
Господи, Ти дослідив мене і знаєш. *
Ти знаєш, коли я сідаю і коли встаю я.
Ти задуми мої здаля розумієш. *
Ти дослідив мої стежки і мій сон, †
Тобі відомі всі мої дороги.
Адже Ти моє нутро витворив, – *
уткав мене в лоні матері моєї.
Я Тебе прославляю, *
бо Ти створив мене вельми дивовижним.
Досліди мене, Боже, взнай моє серце. *
Досліди мене і взнай мої стежини.
Подивись, чи нема в мені дороги беззаконня, *
і скеруй мене на дорогу вічну.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Йн 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Коли любимо одне одного, то в нас Бог перебуває,
і Його любов у нас – досконала.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 27-38
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Вам, хто слухає, кажу: Любіть ворогів ваших; добро робіть тим, які не­навидять вас; благословляйте тих, які проклинають вас; моліться за тих, які зневажають вас. Тому, хто б’є тебе по щоці, підстав і другу, а від того, хто забирає в тебе одяг, не борони й хітона. Кожному, хто просить у тебе, – дай, а від того, хто забирає твоє, – не домагайся. І як хочете, щоби чинили вам люди, – чиніть і ви їм так само. А якщо любите тих, хто любить вас, то яка вам благодать? Адже й грішники люблять тих, які їх люблять. І якщо добро чините тим, хто вам робить добро, яка вам благодать? Адже й грішники те саме чинять. І якщо по­зичаєте тим, від яких сподіваєтесь одержати, яка вам благодать? Грішники також позичають грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть ворогів своїх, робіть добро, позичайте, нічого не сподіваючись, – і буде вам велика нагорода та будете синами Всевишнього, тому що Він є добрий і до невдячних, і до злих. Будьте милосердними, як і ваш Отець милосердний. Також не судіть – і не будете суджені; не осуджуйте – і не будете осудженими. Прощайте – і проститься вам; давайте – і дасться вам; міру добру, натоптану, струснуту й переповнену да­дуть вам у поділ. Бо якою мірою ви міряєте, такою ж від­міряється вам». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господь вчить нас, щоб ми любили всіх людей без винятку. Просімо у Нього, щоб ми були насправді гідні називатися сина­ми Всевишнього:
1. Молімося за всіх християн, щоб вони, живучи згідно із вче­нням Христа, були для світу уособленням Господньої любові.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб завдяки своїй пастир­ській любові він привів до єдності усіх християн.
3. Молімося за народи, які ворогують між собою, щоб вони досягли порозуміння мирним шляхом.
4. Молімося за тих, хто живе у гніві та ненависті, щоби в ім’я Христа вони простили своїм ворогам.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь зі своєї ми­лості якнайшвидше відкрив перед ними брами небес.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми ніколи нікого не вважали ворогом, а до всіх ста­вилися як до братів.
Господи наш Ісусе Христе, Ти словом і життям навчав люд­ство любові, вислухай наші молитви й вдихни у нас нового духа – духа любові і жертовності. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.