Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Шлюб забезпечує найкращі умови для розвитку дітей та економіки країни
14:10 Вівторок 0 125
8-09-2020, 14:10

Шлюб забезпечує найкращі умови для розвитку дітей та економіки країни

При цьому вчені відзначають, що позашлюбне співжиття – найбільш швидко зростаюча «форма сім’ї» в країні. За даними нового соціологічного дослідження Центру соціальної справедливості (Centre for Social Justice, CSJ), шлюб забезпечує найкращі умови для розвитку дітей, а позашлюбне співжиття, швидко зростаюче в країні, збільшує кількість неблагополучних дітей.
Про це пише сайт Родина з посиланням на Christian today

У звіті аналітиків під назвою «Структура сім’ї все ще має значення» (‘Family Structure Still Matters’) наводяться конкретні дані, що доводять переваги шлюбу. З’ясувалося, зокрема, що діти в «нестабільних» сім’ях – навіть при відносно високому рівні доходів і освіти – «не настільки здорові», частіше стають аутсайдерами, вступають у вуличні банди і, в кінцевому підсумку, потрапляють в категорію неосвіченої, безробітної і не учнівської молоді (так звані NEET – Not in Education, Employment or Training).

За даними центру CSJ, позашлюбне співжиття стало «найбільш швидкозростаючим типом сім’ї» у Великобританії, незважаючи на його недоліки. Так, вчені встановили, що у одружених батьків у два рази більше шансів залишитися разом, ніж у співмешканців. При цьому більше половини (53%) дітей в позашлюбних сім’ях позбавляються одного з батьків до п’яти років через розпад союзів, а в традиційних шлюбах лише 15% дітей до п’яти років стають свідками розлучення.

«Ці відмінності мають величезне значення, оскільки доведено, що стабільність сім’ї сильно впливає на розвиток дітей», – каже Христина Одоні (Cristina Odone), керівник відділу сімейної політики в CSJ. Вона попереджає, що антигромадська поведінка молодих людей з неблагополучних сімей «колосально руйнує суспільство» як в моральному, так і в матеріальному плані. Якщо порахувати відповідні витрати національної системи охорони здоров’я (на їх лікування), системи кримінального правосуддя (на боротьбу з їх злочинами), казначейства (у вигляді недоотриманих доходів), і системи соціального забезпечення (на утримання безробітних) – то виходять величезні цифри прямого збитку для економіки.

Вона закликає уряд побачити і визнати особливі переваги традиційного шлюбу для дітей і суспільства. «Наслідки нестабільності в сім’ї викликають тривогу; в той час як переваги традиційного шлюбу, доведені нашим дослідженням, не можуть не надихати, – пише Одоні. – Тим більше дивно в світлі цих даних, що уряд вперто не бажає бачити відмінності між шлюбом і співжиттям. Навіть чиновницька термінологія, яка визначає форми сімейних утворень, настільки важлива для збору точних даних, вперто не уточнюється, і застосовуються лише два терміни – одружені і співмешканці (cohabiting). Нехтування нашої влади точними визначеннями і даними показує, що для них шлюб і співжиття – поняття рівноцінні і взаємозамінні. Однак наші дані доводять, що ці форми сімейного життя призводять до абсолютно різних результатів в плані розвитку і благополуччя дітей. Ігноруючи і далі цю різниця, уряд позбавляє молоді пари можливості зробити усвідомлений вибір правильних відносин».

Автори соціологічного дослідження також з’ясували, що подружні пари ведуть здоровіший спосіб життя, мають в середньому вищі доходи, а також вищий рівень задоволеності відносинами. Вони також охочіше беруть участь в різних громадських ініціативах в якості добровольців, допомагають ближнім і дальнім сусідам, і активніше беруть участь у житті місцевих громад. «Відмінності між співжиттям і шлюбом величезні для суспільства, – підкреслюється в звіті. – Уряду нарешті пора перестати прикидатися, що він їх не бачить».

Зображення: Stocksy

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Сім'я, батьки й діти 17:06 Субота 0 205 Про «спробувати» Розмова про християнське ставлення до сексу зазвичай викликає найживіший інтерес у людей нецерковних. А правда, що до весілля зовсім не можна? А як щоби спробувати? Раптом виявиться, що люди не підходять один одному? І взагалі, змінилися громадські устої, чому б і Церкві не піти назустріч людям у цій сфері – приблизно такі міркування мені раз у раз доводиться чути від найрізноманітніших людей.