Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 6 вересня Церква згадує Беату Санську, мученицю
00:55 Неділя 0 604
6-09-2020, 00:55

6 вересня Церква згадує Беату Санську, мученицю

Жила Беата в ІІІ столітті, походила з Іспанії.
За біографією з ІХ століття, свята походила з наверненої на християнство сім’ї. Батьки й прищепили віру дівчинці. Ще юною Беата разом з братом та іншими християнами вирушила в Галлію. Деякі джерела подають переїзд святої як втечу від переслідувань, інші – як намір підтримати спільноту вірних в тих краях.

Оселилася Беата в місті Санс, неподалік від Парижа, і багато зробила для тамтешньої спільноти. Вона вирізнялася великою добротою і милосердям, намагалась постійно зміцнюватись у чеснотах, шукала чистоти серця, заради зростання у стриманості та через любов до Бога склала обіт чистоти. Тому для багатьох вона стала взірцем, який допомагав утверджуватись у вірі.

Попри переслідування, Беата мужньо заохочувала не ховати великої честі Христового учня й бути відкритими християнами в словах і вчинках. За імператора Авреліана Галлія повернулася в Римську імперію, де вірні переживали гоніння. Загинула серед інших мучеників близько 275 року.
Святі дня 08:01 Вівторок 0 1 440 19 січня Церква згадує святого Марія з Персії, мученика, покровителя мандрівників Святого Марія (Маріуса) зазвичай згадують разом із сім’єю: дружиною святою Мартою та двома синами, святими Аудіфаксом і Абакумом, – як християнських мучеників, загиблих наприкінці ІІІ століття.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.