Матір Божа заслуговує на особливу любов всього живого; на найвищу любов, якою одна людина може обдарувати іншу. Кожен християнин повинен мати до Неї особливу набожність.
Прославлення і честь належать виключно Богові, але Церква визнає вшанування тих святих, у чиєму житті особливим чином виявилась благодать. Серед усіх святих на виняткову честь заслуговує саме Пресвята Діва Марія – з огляду на повноту святості, яку в Ній об’явив Бог і на єдину з певного погляду дію цієї благодаті.Марія була «обрана Богом через своє смирення...», довірлива і покірна...
Що ж надзвичайного в материнстві Марії? Що нас в ньому приваблює? Її непомітна постійна присутність. Ми можемо про Неї не думати, навіть цілком про Неї забути, а Вона, не зважаючи на це, буде над нами чувати. Багато великих грішників, які після тривалого блукання повернулись до Господа, розповідали, що це саме Марія супроводжувала їх увесь цей час. Навіть у найбільшому віддаленні від Бога, у глибині душі були переконані, що Вона постійно чуває над ними, а в момент їхньої відкритості на дію благодаті привела їх назад до Бога і Церкви. У цьому полягає предивне материнство Марії.
В Марії все гідне захоплення. Гідною захоплення Марію визнав і св. Йосиф, Її Обручник, особливо, коли йому ангел об’явив, що «від Святого Духа є те, що в Ній зачалося». А ще до того, як Бог об’явив йому правду про материнство його Дружини, вже «не хотів Її знеславити...» (пор. Мт 1,18). Найкраще оспівує гідність і чесноти Марії літургія, у якій від початку Церква намагається найпрекраснішими словами, взятими головним чином зі Святого Письма, оспівувати славу Матері Бога. Варто пам’ятати, що Марія більш прагне того, щоб ми Її наслідували, а не лише захоплювались і шанували.
Мати доброї поради – це титул, наданий Пресвятій Діві Марії з метою підкреслити її особливу роль як посередниці і виховательки, що просить у Бога натхнення, «доброї поради» у важких ситуаціях, особливо таких, що вимагають прийняття розсудливих рішень у духовному та повсякденному житті. Основу культу Матері доброї поради становлять біблійні тексти з книг мудрості, що пов’язують із Дівою Марією, а також теологічні обґрунтування св. Августина, св. Ансельма Кентерберійського чи св. Бернарда з Клерво про Матір Божу як Посередницю благодатей, особливо дарів Святого Духа.
Марія заслуговує на титул Матері доброї поради з багатьох причин. Вона народила «Предивного Порадника», якого провіщав пророк Ісая, на Якому спочив Божий Дух. Саме через це, коли Її Син, згідно зі словами Папи Леона ХІІІ, став «останнім рішенням Божого спасіння» для людей, слушно називає Її «Матір’ю доброї поради». Але і сама Марія є доброю порадницею. Слова з Євангелія св. Йоана: «Зробіть усе, що вам скаже» – це про Її остаточну пораду, котру Вона дала. Коли хтось шукає поради Вона вкаже на Христа та порадить Його слово.
Завершімо наші роздуми молитвою:
Славна Діво Маріє, Мати доброї поради, благаємо Тебе, веди нас важкими дорогами життя. Випроси світло нашому розуму, гарячу любов нашому серцю, силу нашій волі. О Мати Втіленого Слова, повторюй нам слова вічного життя, які Ти почула від Свого Сина і зберегла у Своєму серці. Зроби так, щоб ми жили у Божій любові і завжди виконували Його святу волю. Випроси нам благодать витривалості до кінця, аби ми могли радіти з Тобою вічною радістю в небі. Амінь.
Диякон Яцек Ян Павловіч, переклад КМЦ