На Святій Землі ведуться роботи з реорганізації паломницького та туристичного руху. «Замість незліченного натовпу прибудуть невеликі групи. Маємо також переосмислити, як добре використовувати простір у базиліках і святилищах», – каже отець Серхіо Галді Д'Арагона з францисканської Кустодії Святої Землі.
Пандемія зупинила паломницький рух, коли після багатьох років застою, викликаного напругою в цьому регіоні світу, він почав відроджуватися. Торік до Святої Землі приїхало понад 4 млн осіб, які цікавляться релігійним туризмом, з них 630 тис. католицькі паломники. Серед паломників з Європи найчисленнішими групами були італійці та поляки. Зараз пандемія зупинила все.«Маємо розробити нову модель паломництва, яка, незважаючи на санітарні обмеження, дасть змогу всім охочим приїхати до святих місць. Ми чекаємо настанов уряду, до яких нам доведеться адаптуватися», – наголошує італійський францисканець. Отць Галді Д'Арагона нагадує, що Єрусалим, який є серцем християнства, також є святим містом для представників інших монотеїстичних релігій, що збільшує приплив туристів і створює натовпи.
«Якщо йдеться про храми Святої Землі, ми використовуємо час їхнього закриття, щоб впровадити зміни, які в майбутньому дадуть змогу паломникам проводити в них час більш плідно як в духовному, так і в культурному плані», – каже отець Галді Д'Арагона. – Безумовно, післяпандемічне майбутнє – це невеликі групи. На щастя, наші санктуарії та базиліки настільки великі (наприклад, Назарет, Гетсиманія, Гора Тавор), що можна подумати про богослужіння для груп з 50-70 осіб, дотримуючись санітарних норм. Зрозуміло, що нам доведеться розробити не лише новий стиль паломництва, але і подорожі, принаймні, поки не буде винайдена вакцина».
Джерело: Католицький оглядач з посиланням на Vatican News