Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

5-й "Decaday" завершено!

У суботу, 7 березня, у Києві майже сто молодих людей взяли участь у Деканальному дні молоді.
Це вже вп'яте відбувається зустріч такого формату. Отець Бенедикт Крок OCD підкреслив, що така ініціатива є відповіддю на заклик Папи Франциска до молоді "встати з дивану" і почати щось робити.


Молодь з київських парафій, а також з Борисполя, Ворзеля, Ірпіня зібралась у парафії Діви Марії Матері Церкви, аби разом переживати так званий "Decaday", Деканальний день молоді.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

На початку для зібраних конференцію на тему покликання виголосив єпископ Олександр Язловецький. Він розпочав від загального покликання до життя, через покликання до святості, і врешті дійшов до конкретного життєвого плану Бога щодо кожного з нас. Бог пропонує нам найкращу дорогу, на якій можемо осягнути повноту щастя. Проповідник порівняв справу покликання з GPS-навігатором, який вказує водію найкращий шлях.


Крім того, єпископ Олександр дав кілька порад, як розпізнати покликання: молитися, бути вірним загальному покликанню до святості (регулярно приступати до таїнств), розпізнавати хибні уявлення про священство та богопосвячене життя. "Церква не може залишитись без священиків та богопосвячених осіб",- підкреслив єпископ і заохотив молодь відважно відповідати на Божий поклик, відкидаючи страх, яким маніпулює диявол. Господь покликаним дає потрібні благодаті і дари.


Після конференції відбулась праця в групах. Учасники читали біблійні фрагменти на тему покликання. Роздумували над поставою молодого юнака, який від Ісуса пішов засмучений, над ціною учнівства в школі Ісуса та покликання.


Євхаристію, яка стала продовженням зустрічі, очолив єпископ Віталій Кривицький SDB. У проповіді він підкреслив поставу святих мучениць Перпетуї та Феліцити, яких Церква згадує цього дня. Ці жінки показали приклад того, як земні справи не можуть перекреслювати віру.


Крім того, проповідник пригадав, роздумуючи над текстом першого читання, про союз Бога та вибраного народу, який ґрунтувався на виконанні певних правил. Виконання цих правил та заповідей має бути не для галочки, а з усього серця. "І це впливає на наші рішення та життєві вибори", - підсумував Кривицький. Ми, як християни, належимо до родини Небесного Отця, де також маємо певні правила. "До цієї родини ми належимо через Хрещення, але виписуємось з неї силою своїх вчинків", - підкреслив єпископ.


Говорячи про справу розпізнання покликання, єпископ відзначив, що це не справа емоцій, а правильно розставлених пріоритетів.

Після перерви та обіду була Хресна дорога. Вона розпочалась у храмі, від того, що всі охочі мали змогу, поміркувавши над своїми щоденними гріхами та слабкостями, прибити їх до хреста. Роздуми спонукали молодь замислитись над сенсом страждання, життєвими виборами та поставами.


Наступною частиною зустрічі стала серія свідчень. Першим про історію свого покликання розповів брат Мар'ян Мельничук OFMConv з Борисполя. "Бог кличе дуже просто. Він промовлятиме у твоєму серці", - розпочав брат. Він розповів про свою дорогу розпізнання покликання, а також спротив зі сторони його найближчих, дію Бога у його житті та навернення його батька.


Другим було свідчення подружжя Віталія та Катерини Баско, які вже 8 років у шлюбі та мають чотирьох дітей. Віталій підкреслив важливість дошлюбної чистоти, відповідального ставлення одне до одного, відкритості на життя, коли пара вже перебуває у шлюбі, а також необхідності мати "відкриті вуха на Божий голос", який у відповідних життєвих ситуаціях дасть зрозуміти, що щось пішло не так. Катерина у свою чергу заохотила дівчат шукати, перш за все, віруючого чоловіка, аби потім "не втрачати дорогоцінний час", не боятися і не думати про те, що скажуть люди. Крім того, у подружжі завжди важливою залишається співпраця, допомога, взаємне служіння.


Останнім було свідчення Марійної сестри Паули Марії, яка родом з Лівану, але довший час жила в Об'єднаних Арабських Еміратах, аж потім Бог привів її в Україну. Сестра засвідчила, що на власному досвіді переконалась у марноті багатств, бо їхня родина була заможна, однак повноти щастя це не дало. Переживаючи певні життєві ситуації сестра відчула, що Бог її кличе до виняткового служіння Йому, однак вона на це не погоджувалась. Врешті через довгі життєві випробування і пошук сенсу життя, вона зрозуміла, що все ж таки, варто погодитись на Божу пропозицію (також Бог давав їй численні знаки). Сестра Паула засвідчила, що єдине місце де, вона досвідчила миру в серці і радості, це був монастир. Вона заохочувала молодь розпізнавати свою дорогу і не зволікати, бо вона, на жаль, багато часу втратила.


Зустріч завершилась молитвою прославлення і адорацією Пресвятих Дарів.

Своїми враженнями від участі в дні молоді поділилась Аліна з парафії Воздвиження Святого Хреста на Святошино. "Я тут вперше. Мені сподобались свідчення брата францисканця і сестри, а також подружжя. Як вони розповідали про дію Бога у їхньому житті". Інша учасниця, розповіла, що більшість подій дня молоді  вона пережила досить поверхово. "Чомусь останнім часом я живу так само, поверхово. Але були чудові свідчення, я їх співвідносила зі своїм життям. Менітакож імпонувала щирість подружньої пари щодо практичних речей у відносинах хлопця і дівчини. Я також сьогодні зрозуміла, які рани маю в своєму серці. Крім того, приємно, що єпископи з нами. Багато чого цікавого і корисного говорили", - підсумувала учасниця.  


Нехай це зерно, яке було сьогодні засіяне у молодих серцях впаде на родючий ґрунт і проросте, аби потім принести плід. Нехай наша молодь, якає надією Церкви буде відважною у розпізнанні покликання і радикальною у наслідуванні Христа.

Аліна Петраускайте, КМЦ