Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » США не виключають, що допомагатимуть лише тим країнам, де існує свобода віросповідання
16:30 Середа 0 530
13-11-2019, 16:30

США не виключають, що допомагатимуть лише тим країнам, де існує свобода віросповідання

Білий дім розглядає можливість зв'язати надання іноземної допомоги тій чи іншій країні з тим, як її влада ставиться до релігійних меншин, які проживають на території держави. 
Про це повідомила газета Politico з посиланням на свої джерела в адміністрації США.

За їхніми відомостями, розробка такого президентського указу перебуває на ранній стадії. Очікується, що пропозиція буде поширюватися на гуманітарну допомогу, але вона може охопити й військову. Ініціативу обговорюють співробітники Ради національної безпеки і Ради з внутрішньої політики при Білому домі, Держдепартаменту та апарату віце-президента.

"Віце-президент Майкл Пенс завжди радий підтримати релігійну свободу як тут, у себе вдома, так і за кордоном", – повідомила ЗМІ прес-секретар Пенса Кеті Уолдмен.

Пропозиція, що розглядається, може істотно змінити розподіл допомоги в усьому світі. Джерело видання повідомило, що влада вивчає можливість використовувати оцінки Комісії США з міжнародної релігійної свободи. До списку комісії з "країнами, які викликають особливе занепокоєння" входять як союзники США (в особі Саудівської Аравії), так і противники (наприклад, Іран). До того ж комісія стурбована ситуацією зі свободою віросповідання в таких країнах, як В'єтнам, Єгипет, Індія, Ірак, Китай і Туреччина. До того ж, зазначає газета, на можливість надання допомоги буде впливати і такий фактор, як боротьба з торгівлею людьми. Через те, що багато важливих деталей ініціативи обговорюється, вказує видання, Трампа поки ще не ознайомили з нею.

У вересні на заході, що проходив на полях Генасамблеї ООН, присвяченому релігійним свободам, Трамп оголосив, що влада США додатково виділить 25 млн доларів на захист свободи віросповідання та релігійних об'єктів в усьому світу. Американський лідер також закликав всі країни світу поважати право на свободу віросповідання. З його слів, "80% світового населення живе в країнах, де релігійна свобода перебуває в значній небезпеці або навіть оголошена поза законом".

Джерело: РІСУ
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.