Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи приймаєте виклик? Послання Папи Франциска до молоді
16:24 Четвер 0 305
22-02-2018, 16:24

Чи приймаєте виклик? Послання Папи Франциска до молоді

«Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога» (Лк 1,30) – ці слова ангела, сказані до Марії під час Благовіщення й записані святим Лукою, стали темою послання Папи Франциска на ХХХІІІ Всесвітній день молоді, який 2018 року відзначатимуть на місцевому рівні у Вербну Неділю.
Папа Франциск називає «хорошим збігом» той факт, що новий етап підготовки до міжнародного святкування Дня молоді, яке наступного року відбудеться в Панамі, припадає на рік, коли скликаний Синод єпископів на тему «Молодь, віра і розпізнавання покликання». Ця підготовка відбується в супроводі прикладу й заступництва Марії, дівчини з Назарета, яку Бог обрав Матір’ю Свого Сина.

Бог добре знає виклики, які нам доводиться долати – насамперед тоді, коли стоїмо перед фундаментальними виборами, від яких залежить те, ким ми будемо й що робитимемо в цьому світі. У такі моменті ми тривожимося й лякаємося, але Бог каже нам, як і Марії: «Не бійся!» Звісно, ті, хто прийняв дар віри, не звільнені від побоювань. Хтось запитує: «Чи Бог не просить у мене занадто багато?»; інші вагаються: «Якщо піду шляхом, який Бог мені вказує, хто гарантує, що зможу пройти до кінця?» У час, коли «сумніви й побоювання» наповнюють наше серце, необхідне «розпізнавання», яке «дозволяє впорядкувати думки й почуття, щоб діяти правильно й розсудливо».

Перший крок до подолання страхів – ідентифікувати їх, чітко визначити. А далі процес розпізнавання має допомогти нам долати їх, «спокійно виходячи назустріч викликам, які життя ставить перед нами». Для християн «страх – це не останнє слово, а нагода звершити акт віри в Бога і в життя».

Покликання – це «заклик згори», а тому розпізнавання тут полягає в тому, щоб «відкритися до Іншого». Для цього потрібна як «тиша молитви, щоб почути Божий голос, який відлунює в сумлінні», так і «зіставлення й діалог із іншими, нашими братами й сестрами у вірі», які мають більше досвіду й допомагають краще роздивитися й обрати серед різних варіантів. «Знайте, що в сумнівах можете покладатися на Церкву. Є чудові священики, богопосвячені особи й миряни, багато з них молоді, які, немовби старші брати й сестри у вірі, можуть супроводжувати вас; натхнені Святим Духом, вони зуміють допомогти вам розшифрувати свої сумніви та прочитати задум вашого покликання». Справжні християни не бояться відкритися іншим, розділити з ними життєвий простір, перетворюючи його на простір братерства. Не можна дозволяти, щоб сяйво молодості згасало в пітьмі кімнати, в якій єдиним вікном у світ залишився комп’ютер чи смартфон.

Перша причина не боятися полягає в тому, що «Бог кличе нас на ім’я» й так «об’являє її покликання, проект святості й добра, через який ця особа стане даром для інших і який зробить її унікальною... Бути покликаними на ім’я – ознака нашої великої гідності в Божих очах, Його прихильності до нас». І нехай на дорозі покликання не бракує хрестів: не лише початкових сумнівів, а й частих спокус – та безперервна присутність Божої благодаті заохочує нас із довірою йти цим шляхом, який вимагає щоденного оновлення вірності. «Почуття невідповідності супроводжує Христового учня аж до кінця, але він знає, що його підтримує Божа благодать». Із цієї певності походить «сила для того, щоб бути відважними зараз», тобто чинити те, про що Бог просить нас тут і тепер. Адже коли відкриваємося на Божу благодать, то «неможливе стає реальністю».

«Ви, молоді, потребуєте відчуття, що хтось справді покладається на вас: знайте, що Папа довіряє вам, що Церква покладається на вас! А ви довіртеся Церкві! Юній Марії було довірено важливе завдання саме тому, що Вона була молода. Ви, молоді, маєте силу, ви переживаєте пору, в якій напевно не бракує енергії. Задійте цю силу й цю енергію в те, щоб покращувати світ, починаючи від того, що довкола вас. Прагну, щоб у Церкві вам ввіряли важливі обов’язки, щоб не бракувало відваги залишати вам належний простір. А ви готуйтеся брати на себе цю відповідальність», – пише Папа Франциск.

Детальніше з посланням можна ознайомитися на сайті Радіо Ватикану.

За темою:
У Ватикані анонсовано передсинодальну зустріч молоді
Папа Франциск записався паломником на СДМ 2019 в Панамі
Кардинал Паролін: 2018 рік Папи Франциска – під знаком молоді і сім’ї

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Середа 0 40 Папа Франциск відвідає Марокко Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск на запрошення Його Величності Короля Мухамеда VI й місцевих єпископів 30 і 31 березня 2019 року побуває з Апостольським візитом у Марокко, де відвідає Рабат і Касабланку. Програму візиту буде оприлюднено пізніше.