Протягом травня під проводом санктуаріїв з усього світу буде підноситися молитва до Богородиці за завершення пандемії та подолання її негативних соціальних наслідків. Щодня – трансляція з іншого санктуарію.
Про це пише Vatican News.Протягом травня, щодня о 19:00 київського часу, на офіційних каналах Апостольської Столиці транслюватиметься молитва Розарію, що підноситиметься в намірі завершення пандемії почергово із 30 санктуаріїв світу. «Молитовний марафон» з доручення Папи Франциска організувала Папська Рада сприяння новій євангелізації, до компетенції якої належить супровід санктуаріїв. Ініціативу особисто розпочав Папа Франциск, очоливши проказування молитви на вервиці у Григоріянській каплиці базиліки Святого Петра у Ватикані.
Марія Помічниця Святіший Отець молився біля ікони, що стала немовби покровителькою його понтифікату. Йдеться про образ Богородиці Помічниці, що був вшановуваний ще у VII столітті. Він був розміщений над престолом святого Папи Лева в первісній базиліці Святого Петра. Під час спорудження нової базиліки, ікону перенесено до Григоріянської каплиці, в якій також зберігаються мощі святого Григорія Богослова. Під час Року віри, що збігся з початком понтифікату Папи Франциска, відбулася реставрація образу, й оскільки це була перша така реставрація після його обрання, на згадку про це викарбувано напис: «SVCCVRRE NOS» та «FRANCISCVS PP. A. I», тобто «Допомагай нам. Папа Франциск, 1 рік понтифікату», ввіряючи, таким чином, його служіння під Її опіку.
Молитва
Папа Франциск прибув на місце проведення молитви в супроводі молоді із запаленими свічками та після молитовної паузи поставив квіти на престолі перед іконою. Далі він проказав вступну молитву: «На початку місяця, присвяченого Богородиці, єднаємося з усіма санктуаріями, розсіяними в світі, з вірними та з усіма людьми доброї волі, щоби ввірити в руки нашої Святої Матері все людство, що переживає важке випробування протягом цього періоду пандемії. Кожного дня цього місяця травня ввірятимемо Тобі, Мати Милосердя, численних людей, який торкнувся вірус, що й далі страждають від викликаних цим наслідків, від наших померлих братів і сестер до сімей, що переживають біль і непевність у завтрашньому дні, від хворих до лікарів, науковців, медсестер і медбратів, що на передовій цієї боротьби, від волонтерів до всіх професіоналів, які звершують своє цінне служіння для добра інших, від тих, які переживають жалобу та біль, до тих, які простою усмішкою і добрим словом несли розраду тим, які цього потребували, від тих, насамперед, жінок, які зазнали насильства в домашніх стінах через примусове зачинення, до тих, які прагнуть з ентузіазмом повернутися до щоденного ритму життя. Мати Помічнице, прийми нас під Свій покров і захищай нас, підтримай нас в годині випробування та запали в нашому серці світло надії на майбутнє».
Далі відбулася молитва Розарію, яку провадили деякі сім’ї. Базиліку Святого Петра наповнили різнобарвні молитовні голоси: рішучий голос батька, ніжний голос матері, тремтячий голос бабусі, несміливий голос дитини, але всі сповнені уповання й довіри до Небесної Матері. Далі прозвучала молитва «Радуйся Царице, Мати Милосердя» та Лоретанська літанія. На завершення Папа промовив молитву до Богородиці, яку він минулого року уклав на травень. Тоді Святіший Отець поблагословив спеціальні розарії, що будуть передані до 30 санктуаріїв світу, що беруть участь в ініціативі, та уділив благословення всім учасникам молитви.
Молитва з усього світу
Після молитви з базиліки Святого Петра, яку провадив Папа, розпочалася трансляція із базиліки Пресвятої Богородиці в Волсенґемі, що на сході Англії, що стала першою у переліку святинь, які кожного дня провадитимуть молитву в окремих намірах, першим з яких стала молитва за померлих. Наступними днями трансляції вібуватимуться із Нігерії, Польщі, Святої Землі, Південної Кореї, Бразилії та Філіппін в намірі тих, які не мали можливості попрощатися зі своїми близькими, за заражених і хворих, за вагітних жінок і дітей, що мають народитися, за молодь і за сім’ї. А в четвер, 27 травня, молитва транслюватиметься з Марійського духовного центру УГКЦ у Зарваниці на Тернопільщині й буле присвячена безробітним. Молитовну естафету завершить Папа Франциск, очоливши 31 травня молитву Розарію у Ватиканських садах в намірі завершення пандемії та відновлення соціальної та трудової діяльності.