Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа новопресвітерам: Наслідуйте Божий стиль, яким є близькість

Папа новопресвітерам: Наслідуйте Божий стиль, яким є близькість

В неділю Доброго Пастиря Єпископ Риму висвятив душпастирів для своєї дієцезії та для місійного служіння в різних частинах світу.

Про це пише Vatican News.

«Будьте близькими до святого вірного Божого люду, але передовсім, близькими з Богом у молитві», – з таким заохоченням Папа Франциск звернувся до дияконів, що мали отримати свячення, проповідуючи під час Святої Меси, яку він у неділю, 25 квітня 2021 року, очолив у базиліці Святого Петра у Ватикані. Під час неї Єпископ Риму уділив пресвітерське рукоположення дев’ятьом дияконам. Євхаристійне богослужіння, вперше після початку пандемії, було звершене на головному престолі базиліки.

День молитви за покликання

Четверта неділя Пасхи в латинському обряді має назву «Неділя Доброго Пастиря». Це з огляду на євангельський уривок з Євангелії від Івана, що читається під час Святої Меси, в якому Ісус називає себе Добрим Пастирем. Слідуючи за різними ініціативами, які проводилися на місцевому рівні, 1964 року святий Папа Павло VI постановив, що цього дня буде відзначатися Всесвітній день молитви за покликання.

Цьогорічне, вже 58-е з черги відзначення, збіглося з Роком святого Йосифа, а тому Папа запропонував замислитися над темою «Святий Йосиф: мрія покликання», звернувши увагу на три характерні риси святого Обручника Діви Марії, якими є мрії-сни, служіння та вірність.

Нові душпастирі

Після читань зі Святого Письма відбулося представлення кандидатів до священства. Шестеро з них навчалися в Папській Римській вищій духовній семінарії, а походять з Італії, Румунії та Колумбії, двоє – режисер Рікардо Чендамо та футболіст Самуель П’єрмаріні – пройшли формацію в римській неокатехуменальній семінарії «Redemptoris Mater», а бразилієць Матеус Енріке Атайде да Круз навчався у семінарії Богородиці Божественної Любові. Вікарій Папи для Римської дієцезії звернувся до Святішого Отця з проханням про уділення свячень, стверджуючи впевненість у тому, що вони гідні їх прийняти.

Пастир – це той, який служить

Далі Наступник святого Петра виголосив проповідь. Це була так звана обрядова проповідь, передбачена Римським Месалом на пресвітерські свячення, яку Папа доповнив деякими своїми думками та коментарями. Вона заохочує вірних замислитися над служінням у Церкві, до якого покликані священики, і про завдання, які вони виконуватимуть серед Божого люду.

Папа підкреслив, що як Ісус, вони покликані бути пастирями, «пастирями святого Божого люду», пастирями, які завжди прямують з Божим людом, «іноді, попереду, позаду чи всередині отари, але завжди з нею». «Це не “кар’єра”, але служіння, таке саме служіння, яке Бог звершив для Свого народу», – сказав проповідник, додаючи, що рисами цього служіння є близькість, співчуття та лагідність.

Чотири «священичі близькості»

Зупинившись окремо на темі близькості, Святіший Отець вказав на її чотири виміри. Насамперед, «близькість з Богом у молитві». «Будьте близькими до святого вірного Божого люду, але передовсім, близькими з Богом у молитві. Священик, який не молиться, поступово гасить полум’я Святого Духа в собі».

Наступним виміром є близькість з єпископом, співпраця з ним. Навіть і тоді, коли він не подобається, або ж погано ставиться … Не менш важливою є взаємна священнича близькість, й у цьому контексті Папа попросив новопресвітерів цього важливого дня зробити спеціальну постанову: ніколи не обмовляти співбрата-священика, але завжди бути настільки мужніми, щоб віч-на-віч висловлювати те, що мають проти іншого.

«По-четверте, але для мене, після близькості з Богом, найважливішою є близькість зі святим вірним Божим людом», – сказав Святіший Отець, підкреслюючи, що вони були взяті з народу та не повинні забувати про своє походження, бути «священиками народу а не статусним духовенством».

Співчуття та лагідність

«Божий стиль – це також стиль співчуття та лагідності», – вів далі проповідник, заохочуючи на зачиняти серце перед проблемами, не шкодувати часу на вислуховування людей, які потребують втішення та підтримки. Співчуття, у свою чергу, «веде до милосердя». «Прошу вас, будьте милосердними, будьте тими, які прощають. Бог бо все прощає, Він не втомлюється прощати. Це ми втомлюємося просити прощення», – додав він.

Слуги, а не «підприємці»

Ще одним заохоченням, яке пролунало з уст Папи для новопресвітерів, було триматися здалеку від марнославства, гордості та грошолюбства. «Диявол входить через кишеню. Задумайтеся над цим. Будьте вбогими, як вбогим є святий вірний Божий люд. Вбогими, які люблять убогих. Не будьте кар’єристами», – закликав Святіший Отець, застерігаючи, щоби не стали «функціонерами», «підприємцями», замість служителями.

«І приносіть хрести, а їх не бракуватиме в нашому житті, в руки Ісуса та Богородиці. Та не бійтеся, не майте страху. Якщо будете близькими з Богом, з єпископом, між собою та з Божим людом, якщо матимете Божий стиль, що полягає в близькості, співчутті та лагідності, то не бійтеся: все буде добре», – підсумував Папа. Далі відбулося пресвітерське рукоположення.