Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 вересня, субота
19:00 П'ятниця 0 471
4-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 5 вересня, субота

(зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті  про постраждалих за віру в ХХ столітті  (стор. 114)
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала. У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії

АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † наповни наші серця любов’ю до Твого І мені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти покликав святу Терезу, діву, щоб вона на любов Твого Сина, який страждав від спраги на хресті , відповіла надзвичайною любов’ю до найубогіших. * Просимо: дай нам за її заступництвом служити Христу в стражденних братах і сестрах. Котрий живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 4, 6б-15
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Відніс я до себе й до Апол­лоса задля вас, щоб ви навчи­ли­ся від нас не більше від то­го, що написано, аби ви один перед одним не ставили себе вище за інших. Бо хто тебе виділяє? Що ти ма­єш, чого б ти не отримав? А якщо отри­мав, то чому хвалишся, неначе той, хто не одержав? Ось ви вже наситилися, ось ви зба­га­тилися і без нас стали пану­вати. О, якби ви насправді запану­вали, щоб і нам з вами панувати! Але я вважаю, що Бог поста­вив нас, апостолів, останніми, наче при­речених на смерть, адже ми стали ви­довищем для світу, для ангелів і для людей. Ми нерозумні заради Христа, ви ж мудрі в Христі; ми немічні, ви сильні; ви в пошані, ми в безчесті. Навіть дотепер ми голодні та спраг­лі, голі й биті; ми тиняємося, трудимося, працюючи влас­ними руками. Коли нас обража­ють, ми благословляємо, коли пере­слі­ду­ють – терпимо, коли лають – молимося; ми ста­ли, наче сміття для світу, для всіх непотріб, аж досі. Не соромлячи вас, це пишу, але повчаю як своїх любих дітей. Бо хоч і маєте безліч учителів у Христі, але батьків небагато; я ж через Євангеліє породив вас у Христі Ісусі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 17-18. 19-20. 21
Бог близько того, хто Його взиває.
Праведний Господь на всіх своїх дорогах *
і милосердний в кожному своєму ділі.
Господь близький до всіх, які Його кличуть, *
до всіх, які кличуть Його у правді.
Він виконує бажання тих, хто Його боїться, – *
вислуховує їхні благання і їх спасає.
Господь охороняє всіх тих, які Його люблять, *
і повністю вигубить усіх грішних.
Мої уста виголошу­вати будуть *
Господню хвалу.
Благословлятиме усяке тіло *
Його святе Ім’я на віки вічні.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 1-5
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося так, що в суботу Ісус ішов через засіяні лани, і Його учні зривали колосся та, розтираючи руками, їли. А деякі фарисе ї запитали: «Чому робите те, чого не дозволено в суботу?» У відповідь Ісус сказав їм: «Хіба ви не читали про те, що зробив Давид, коли зголоднів сам і ті, хто був з ним? Як увійшов він до Божого дому і, взявши хліби покла­дання, які не дозволялося ї сти, хіба тільки самим свяще­никам, сам їв і дав тим, котрі були з ним?» І додав: «Син Людський є Господом суботи». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос є Господом всього творіння; уповаючи на Його ми­лосердя, вознесімо до Нього наші щирі прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб серед усіх її слуг панував дух розсудливості, терпимості і доброзичливості.
2. Молімося за керівників країн, щоб вони дбали передусім про благо довірених їм народів.
3. Господи, споминаючи сьогодні всіх постраждалих за віру у ХХ столітті, просимо Тебе, даруй нам таку живу й глибоку віру та стійкість у її визнанні, щоб ми не зганьбили пам’ять наших предків, які були вірні Тобі аж до смерті.
4. Молімося за людей, котрі живуть у постійній незгоді з ото­ченням, щоб вони навчилися просити прощення та прощати.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, які постраждали за віру, щоб Господь дав їм участь у радості Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб Господь дарував нам благодать сми­рення, і щоб ми не осуджували наших ближніх, а допома­гали їм.
Господи Ісусе Христе, Ти заради любові до нас, людей, прий­няв смерть на хресті, вислухай наші смиренні молитви і на­вчи нас з радістю служити Богові та людям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлі бом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця, * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.