Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Друг святого Йоана Павла ІІ: Під час епідемії я досвідчив Божу опіку і багато навернень
12:10 Вівторок 0 184
24-03-2020, 12:10

Друг святого Йоана Павла ІІ: Під час епідемії я досвідчив Божу опіку і багато навернень

Марчелло Бедесчі, якому зараз 80 років, друг святого Йоана Павла ІІ та людина, яка присвятила все своє професійне життя діяльності самоврядування та євангелізації, впродовж декількох тижнів координує діяльність італійських муніципалітетів у сфері допомоги, пов’язаної з пандемією коронавірусу.

У короткій розмові він ділиться своїми пережиттям останніх тижнів.

– Я занепокоєний і втомлений, але також довірливий, бо в глибині бачу, як багато в нас живої надії. Довіримо себе Господу. Це час великого Божого випробування, яке дається людству. Можливо, ми втратили так багато цінностей, так багато справ, до яких Господь хоче повернути нас. Не через покарання, а через ситуацію, яка закликає нас до медитації, роздумів і повернення до стриманої поведінки. Цими днями я є свідком людської великодушності та багатьох навернень, – каже Марчелло Бедесчі, друг святого Йоана Павла ІІ, який разом з ним започаткував Всесвітні дні молоді.

– Багато осіб довкола мене починають говорити про Доброго Бога, довіряючи Йому себе, закликаючи заступництво Марії та святих. Особливо святого Йоана Павла ІІ, 100-річчя з дня народження якого відзначається цього року. І я відчуваю його присутність та захист цими днями по-особливому. У суботу ввечері, за кілька хвилин після того, як національний комісар повідомив мені трагічну звістку про 793 осіб, які померли від коронавірусу за один день, я отримав від кардинала Дзівіша з Кракова текст благальної молитви, яку він молився у Санктуарії святого Йоана Павла ІІ, у каплиці Лоретанської Матері Божої. Для мене це було великим заспокоєнням і нагадуванням про велику любов Папи до Італії, яку він назвав своєю другою батьківщиною, – додає він.

Бедесчі, який усе своє професійне життя ділив і до сьогодні розділяє між координацією діяльності італійських муніципалітетів, організацією допомоги постраждалим від катаклізмів та євангелізацією і допомогою молодим людям, від початку бере участь у заходах, що запобігають поширенню коронавірусу в Італії. Він дотримується найсуворіших рекомендацій і каже про себе, що не може сидіти бездіяльно, бо його серце серед хворих і тих, хто їм допомагає.

– Зараз у мене досить відповідальне завдання, тому що я координую діяльність муніципалітетів по всій Італії, особливо в межах Національної асоціації італійських муніципалітетів. Тож я маю огляд ситуації як зі сторони міських голів, так і національних органів влади. Ситуація дуже складна і водночас делікатна. Так, як ми можемо прочитати в різних прес-релізах, сьогодні особливо важко на півночі Італії. Зараз я перебуваю в Анконі, в регіоні Марке. Хоча він невеликий територіально, але за кількістю заражених є на 5-му місці в країні – повідомляє він.

На основі свого досвіду, він також ділиться деякими порадами. – Вважаю, що повинен прозвучати заклик не недооцінювати цю хворобу. Не можна недооцінювати жодних заходів, вжитих проти неї. Деякі з них ми застосували запізно, але сподіваємося, що вони принесуть позитивні результати найближчими днями. Тільки ось за день зафіксували загибель 793 осіб. Ми не встигаємо з кремаціями тіл, а традиційне поховання неможливе через ризик поширення коронавірусу. Тому, якщо я можу дати пораду полякам та іншим народам, то  прошу прийняти всі обмеження, які є і будуть введені у зв'язку з цією пандемією та заради зменшення заражень. Зараження надзвичайно прості та приховані, тому потрібна стриманість у контактах, заборона переміщення та дотримання правил гігієни, – рішуче наголошує він.

Повертаючись до італійського досвіду, він також розповідає про потребу доступу до смартфонів та планшетів для пацієнтів з інфекційних відділів, щоби вони могли контактувати зі своїми близькими. – Сьогодні я розмовляв з хворими, які щиро цінують сердечну турботу лікарів та медсестер, але попри це почуваються самотніми через заборону відвідування та неможливість спілкуватися з сім’єю, – наголошує він. Говорячи про тугу за Літургією і таїнствами, він звертає увагу на драму заборони служіння капеланів у лікарнях Італії з огляду на їхній похилий вік. – Багато осіб просять пам’ятати в молитві. Вони також згадують святого Йоана Павла II та його численні перебування в поліклініці «Джемеллі». Ця велика віра і велика відданість медичного персоналу не перестають мене дивувати – підсумовує він.

Джерело: Католицький оглядач з посиланням на wiara.pl

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Свідчення 15:44 Неділя 0 126 50 навернень: Фултон Аурслер – як агностик став католицьким письменником Кінофільм «Найбільша історія, коли-небудь розказана» («The Greatest Story Ever Told») – один з найвідоміших і найбільш вражаючих фільмів про життя Ісуса Христа, що вийшов на екрани 1965 року, досі знаходить захоплених глядачів.