Святіший Отець зустрівся зі спільнотою Папської Ефіопської Колегії, закликавши священиків, які навчаються в Римі, ставати після повернення на батьківщину будівничими миру.
Про це повідомляє Vatican News.«Заохочую вас оберігати цінну церковну традицію, завжди в поєднанні із місіонерським поривом», – побажав Папа Франциск, приймаючи в суботу, 11 січня 2020 року., спільноту Папської Ефіопської Колегії. Зустріч з Наступником святого Петра є частиною заходів, приурочених 100-річчю цього формаційного закладу, який є унікальним з огляду на те, що розташований на території Ватикану.
В аудієнції, крім ректорату, студентів і працівників колегії, взяли участь єпископи Ефіопської та Еритрейської Католицьких Церков разом з очільниками кардиналом Бегранейезусом Демерью Сурафілем, Митрополитом Аддис-Абеби, та архієпископом Менґестебом Тесфамаріамом, Митрополитом Асмарським.
Гостинний дім для далеких народів
За словами Святішого Отця, ефіопська присутність всередині ватиканських мурів, спочатку як храму й притулку для прочан, а протягом останніх ста років як колегії, зводиться до одного слова: «гостинність». Протягом віків при гробі святого Петра «знаходили дім і вияв гостинності сини народів, географічно віддалених від Риму, але дуже близьких до віри святих Апостолів, ісповідуючи Ісуса Христа Спасителя».
«Ви, священники-студенти, що походите з Ефіопії та Еритреї, двох Церков, поєднаних тією самою традицією, також і сьогодні приносите нам багатство історії ваших земель із стародавніми традиціями, співжиттям між людьми, приналежними до єврейської релігії чи ісламу, як також з численними братами й сестрами Ефіопської Православної Церкви».
Покликані бути будівничими миру
Як зазначив Папа, під час цієї зустрічі його думка лине до мешканців Ефіопії та Еритреї, життя яких позначене бідністю, а донедавна – братовбивчою війною. Він додав, що молиться, аби пережиті роки болю не були забуті, запобігаючи тому, щоб впадати у етнічні поділи.
«Бажаю, щоб ви, священики, завжди були ремісниками добрих стосунків, будівничими миру. Щоб ви зуміли розвивати цей Божий дар у доручених вам вірних, заліковуючи внутрішні та зовнішні рани, які зустрічатимете, та стараючись сприяти процесам примирення задля майбутнього дітей і молоді вашої землі», – побажав Глава Католицької Церкви.
Плоди навчання у Римі перетворені в служіння
В цьому контексті Святіший Отець «з почуттям болю» згадав про численних ефіопців й еритрейців, які «спонукувані надією», «ціною неймовірних зусиль» залишають свою батьківщину, нерідко виходячи назустріч різним трагедіям «на землі та в морі». Він подякував за труд тих священиків-студентів, які надають душпастирську підтримку землякам у Європі та на інших континентах. «Можна зробити ще більше і краще, як на батьківщині, так і закордоном, перетворюючи в плоди роки навчання й перебування в Римі через смиренне та великодушне служіння, завжди в єдності з Господом, Якому ми пожертвували все своє життя», – додав він.
Традиція і місіонерський порив
Папа Франциск заохотив присутніх «зберігати цінну церковну традицію», завжди в єдності з «місіонерським поривом». Він також побажав, аби Католицькій Церкві в їхніх країнах «була гарантована свобода служити спільному добру» як дозволяючи студентам навчатися в Римі чи деінде, так і «захищаючи освітні, медичні й харитативні структури», з впевненістю в тому, що «пастирі й вірні прагнуть разом з усіма іншими робити внесок у добро та процвітання» своїх країн.
Згадуючи про набожність Ефіопської та Еритрейської Церков до Пресвятої Богородиці, Святіший Отець попросив молитися до Неї також за нього та в його наміреннях. «Дякую вам й уділяю Апостольське благословення: нехай же воно досягне також ваші родини, ваші дієцезії та ваші народи», – сказав Папа.