Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 липня, четвер
17:52 Середа 0 232
17-07-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 18 липня, четвер

(зел) Четвер ХV звичайного тижня
Лише три коротких речення промовляє Творець людини, Котрий надав їй форму у лоні матері і знає її до самої глибини. Ці речення несуть невидимий заряд надії і сили. Не йдеться про якусь суто психічну втіху. Йдеться про те, що ці слова, будучи прийнятими з вірою, повертають наново життя. Створюють те, про що говорять.
Або (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ
Дочка короля Угорщини і Польщі Людовика народилася у 1374 році. Після батька стала королевою Польщі і вийшла заміж за князя Литви Владислава Ягелло. Спричинилася до християнізації Литви. Була дуже щедрою для вбогих. Померла в Кракові 17 липня 1399 року.
Спільні Меси: про святих жінок


АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоєї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християнами, відкинули усе, що суперечить гідності цього Імені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, життя вірних і славо смиренних, Ти благоволив, щоб свята Ядвіга, королева, ревно поширювала віру і любов; † вчини за її заступництвом, * щоб ми стали апостолами правди і добра. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 3, 13-20
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Мойсей, вислухавши голос Господній з-посеред куща, сказав до Нього: «Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: “Бог батьків ваших прислав мене до вас”, а вони запитають мене: “Як Йому на Ім’я?” – то що мені їм відповісти?» І промовив Бог до Мойсея: «Я Той, Хто Є». І додав: «Так промовиш до синів Ізраїля: “Я – Є” послав мене до вас». І сказав Бог знов до Мойсея: «Так промовиш до синів Ізраїля: Господь, Бог батьків ваших, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова, послав мене до вас. Таке Моє Ім’я навіки і ним Мене згадуватимуть з роду в рід. Іди ж, збери старшин Ізраїля і промов до них: Господь, Бог батьків ваших, явився мені, – Бог Авраама, Ісаака і Якова, і сказав: “Я прийшов навідати вас і побачити все те, що коять вам в Єгипті; і постановив Я вивести вас з єгипет- ського бідування в землю ханаанян, хеттитів, аморіїв, перізіїв, хіввіїв й євусіїв, в землю, що тече молоком та медом”. І вони послухають голосу твого; і ввійдеш ти й старшини Ізраїля до царя єгипет- ського та скажеш до нього таке: “Господь, Бог євреїв, зустрів нас, тож підемо за три дні ходи в пустиню принести там жертву Господу, Богу нашому”. Я ж знаю, що єгипетський цар не дозволить вам вийти, хіба що буде примушений сильною рукою. Тоді Я простягну Мою руку й вдарю по Єгипту всіма Моїми чудесами, які творитиму посеред нього, і тоді він вас відпустить». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 1 і 5. 8-9. 24-25. 26-27
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Прославляйте Господа, кличте Його Ім’я, *
між народами про Його діла сповіщайте.
Пам’ятайте про Його дивовижні діла, які вчинив Він, *
вироки уст Його і Його чуда.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
те, що заповів Аврааму, *
і свою клятву Ісааку.
І Він дуже розмножив народ свій *
і зробив його за ворогів сильнішим.
А серце тих Він перемінив, щоби народ Його зненавиділи, *
щоби поводилися підступно з Його рабами.
Він послав Мойсея, раба свого, *
і Аарона, якого вибрав,
і ті зробили між ними свої великі знамення *
і чудеса у краї Хама.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені –
і Я дам вам відпочинок!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 28-30

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус, відповідаючи, сказав: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, – і Я дам вам відпочинок! Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і покі рний серцем, – і знайдете відпочинок своїм душам. Адже Моє ярмо любе, і Мій тягар легкий».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос закликає прийти до Нього зі своїми тягарями і проблемами, тож з упованням вознесімо до Нього наші щирі молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь допомагає йому нести тягар відповідальності і благословить його труди на благо Церкви та людства.
2. Молімося за всіх, хто важко працює, щоб щоденна молитва і недільна Літургія зміцнювала їх духовно.
3. Молімося за важко хворих, щоб Господь полегшив їхні страждання і дарував їм радість духа.
4. Молімося за людей, які не вірять в Бога або мають сумніви у вірі, щоб вони щирим серцем шукали істину і, побачивши доброту нашого Господа, увірували всім серцем.
5. Молімося за померлих, щоб завдяки Божому милосердю вони змогли вічно радіти в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми витривало несли тягарі нашого життя і допомагали ближнім у їхніх труднощах.
Господи Ісусе, під час свого земного життя Ти, хоча і був Богом, в поті чола заробляв свій хліб щоденний, укріпи нас, щоб ми вірно виконували свої щоденні обов’язки. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі  хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони пові ки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 Неділя 0 50 Літургія на кожен день, 26 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХI звичайного тижня
Дорога в Царство має три етапи: очищення, просвітлення і з’єднання з Богом. Якщо ми ще не бачимо ясно Божих доріг, то нам належить очищати своє серце від пристрастей. Інакше ми не зможемо йти далі.
Або (біл) довільний спомин ПДМ  ЧЕНСТОХОВСЬКОЇ
Владислав, князь міста Ополє, побудував на Ясній Горі монастир для паулінів і віддав їм під опіку образ Божої Матері, який вшановувався у його замку. Незабаром образ став відомим: він був чудотворним. Його культ ще більше поширився після вдалої оборони Ясної Гори під час шведської навали у XVII столітті. У 1717 році образ був урочисто коронований. Зараз ікона Ченстоховської Богоматері є однією з найбільш шанованих ікон, до якої відбуваються чисельні паломництва.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 126)


Літургійний зошит 17:55 Середа 0 186 Літургія на кожен день, 22 серпня, четвер Кінцеві слова притчі про бенкет Царя, який справив учту своєму синові, завжди вводять нас у неспокій. Якщо мало вибраних, то що буде зі мною? Хибним було б думати, що забракне місця комусь із нас. Господь приготував місце усім, і ми отримали запрошення. Але сьогоднішньою притчею Він хоче сказати дещо інше. Він прагне нагадати, що дорогу спасіння можливо подолати та дійти до Нього через старання і труд. Отож приймімо Боже запрошення. Якщо ж нехтуємо ним, то втратимо дуже багато.
ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЦАРИЦІ (біл) Обов’язковий спомин
Придивляючись до давніх і теперішніх імператриць і цариць, можемо підсумувати, що таке звання «не належить» Пресвятій Діві Марії. У світі це звання представницьке, публічне, а Марія – тиха служниця Господня. І Царство Її Сина триває вічно. Тому весь християнський світ, вшановуючи Її як Надзвичайну Небесну Царицю, правдиву, покірну нашу заступницю, огортає Її такою великою і належною пошаною.