Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Рівне: дієцезіальне святкування з нагоди Дня захисту дітей та Року святості подружжя і сім’ї
10:08 Середа 0 85
12-06-2019, 10:08

Рівне: дієцезіальне святкування з нагоди Дня захисту дітей та Року святості подружжя і сім’ї

1–2 червня 2019 року в Рівному, у парафії святих Петра і Павла та Божого Милосердя, відбулося дієцезіальне свято з нагоди Дня захисту дітей і Року святості подружжя та сім’ї . У дводенному заході взяло участь понад 300 осіб.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Першого дня молодь і родини з дітьми зустрілися на подвір’ї храму, щоб познайомитися, подружитися при спільному обіді, представити свої парафії. Усі охочі могли пройти курс домедичної допомоги, який підготували харцери зі Здолбунова й волонтери з Червоного Хреста.

Відбулася традиційна Спартакіада: можливість проявити здібності, момент радості та шаленого адреналіну, а також – час родинної єдності. Четвертий рік поспіль діти брали участь в естафетах, іграх і квестах із катехитичним змістом. Покровителями свята були святий Йосиф і Діва Марія. Змагатися за перемогу прибули спортсмени з Луцька, Дубна, Костополя, Олики, Здолбунова й рівненських парафій, а також гості з Вінниці. У сім’ях рівнян був організований нічліг.

Переможцями серед команд стали: збірна команда Рівне–Вінниця «Кудряві» – 1-ше місце; 2-ге місце розділили команда з Костополя «Дружина Арка» й команда з Рівного «Лицарі Бога»; 3-тє місце посіла команда з Луцька «Воля». Серед родин 1-ше місце здобула збірна команда з Рівного – сім’ї Радковських і Мальованих; 2-ге місце – сім’я Котелів; 3-тє місце розділили сім’я Озерських із Рівного й сім’я Попко з Олики. Кожна дитина й родина отримала подарунки, а спільна молитва, дозвілля й пікнік сповнили усіх духом Святої Сім’ї.

Наступного дня, 2 червня, відбулася святкова Служба Божа з єпископом Віталієм Скомаровським. У проповіді єпископ нагадав про ситуацію апостолів, які не мали ілюзій щодо себе та знали, що зрадили Спасителя. Святий Дух сходить на людей, які мають поставу покори й готові до покаяння. Єпископ зазначив, що важливе місце у родинному й церковному житті має єдність, від неї залежать і покликання до богопосвяченого життя, і розвиток парафій чи навіть дієцезій. Він навів статистику розлучень і вказав на їхні причини, порадивши родинам не лише активно брати участь у Службі Божій, а й молитися у подружжі, дбати про єдність.

Після Меси було вручено кубок переможцям Спартакіади. Парафіяни й гості могли поласувати смачним обідом від харцерів під відкритим небом. Згодом відбулася конференція-практикум: учасники спілувались у групах, ділилися досвідом. Теоретичну частину провів отець Зємовіт Коперскі. Головною темою стали питання примирення між членами родини, святості сім’ї, проблем, що нищать подружжя. Під час конференції для дорослих відбувалась окрема катехиза для молоді, яку провів отець Петро Кісєльніцкі, настоятель парафії Йоана Павла II в Рівному.

Поки батьки роздумували та спілкувалися за кавою, діти мали можливість весело провести час на майстер-класі з авіамоделювання. Вони зовсім не здивувалися, що будуть майструвати власний літак разом із єпископом Віталієм Скомаровським. Дівчата мали можливість виготовити м’яку іграшку, а також поласувати власноруч створеною цукеркою. Сімейна атмосфера заходу дала можливість почуватися як удома, у єдиній християнській сім’ї.

Організацію заходів спільно забезпечили парафіяни зі спільнот Домашньої Церкви, Неокатехуменальної дороги, Душпастирства родин і Європейського сімейного центру «Традиція». Дякуємо усім за участь, а волонтерам – за допомогу.

Свято Сім’ї – це дні єднання, які вкотре переконують усіх нас, що кожен є учасником великого задуму Творця чинити добро. Ми потрібні одне одному у святій сім’ї Церкви.

Ольга Мединська

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:38 Середа 0 93 Відкриття та консекрація храму у Драчині на Закарпатті В урочистість Пресвятої Трійці, 16 червня 2019 року відбулись відкриття та консекрація збудованого впродовж майже двох років мурованого храму під титулом Пресвятої Трійці у Драчині на Закарпатті, яким опікуються отці-сальваторіани із товариства Божественного Спасителя з парафії Успіння Пресвятої Діви Марії у Сваляві.