Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Мукачеві освячено меморіальну таблицю блаженному єпископові-мученику Яношу Шеффлеру
16:10 Вівторок 0 280
25-09-2018, 16:10

У Мукачеві освячено меморіальну таблицю блаженному єпископові-мученику Яношу Шеффлеру

У неділю, 23 вересня 2018 року, румунський єпископ Йено Шенбергер у мукачівському кафедральному соборі святого Мартина з Тура очолив у співслужінні з ординарієм Мукачівським єпископом Анталом Майнеком OFM Святу Месу угорською мовою, під час якої освятив меморіальну таблицю блаженному Яношу Шеффлеру, колишньому ординарієві Сату-Марської дієцезії, до якої раніше належало Закарпаття. 
Про це повідомляє сайт «Костели та каплиці України».

Єпископ Шеффлер урядував з 26 березня 1942 року до 6 грудня 1952 року, до своєї мученицької смерті. Востаннє в Мукачеві він був 6 червня 1943 року, коли вділив Таїнство Миропомазання восьмистам вірянам. 23 травня 1950 року його заарештувала комуністична влада Румунії. Коли єпископ відмовився очолити маріонеткову національну церкву, незалежну від Святого Престолу, його запроторили до в’язниці, де він і помер унаслідок тортур.

1965 року останки єпископа були поховані у склепі собору в Сату-Маре. Беатифікували його 3 червня 2011 року.

В урочистості в мукачівському соборі взяли участь ті віряни, які прийшли на Месу українською мовою.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:13 Вівторок 0 124 У Залужжі на Тернопільщині волонтери відновлюють костел Святої Розалії Волонтери благодійної організації «Благодійний фонд «Пам’ять і любов» розпочали відновлювати римо-католицький костел Святої Розалії, що у селі Залужжя Збаразького району.