Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свято Господа нашого Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика
08:01 Четвер 0 2 077
9-06-2022, 08:01

Свято Господа нашого Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика

«Клявся Господь і каятись не буде: «Ти – Єрей повіки на зразок Мелхіседека». (Пс 110, 4) Слова псалма, як і всі інші прообрази священства у Старому Завіті знаходять своє сповнення у Христі Ісусі. (пор. ККЦ, 1544)
Бог відділяє коліно Леві на особливе служіння, аби були посередниками та приносили жертви Богу за себе і за народ. Все ж «неможливо, щоб кров волів та козлів усунула гріхи» (Євр 10, 4) – ці жертви приносились священиками щороку і вони мали на меті освятити народ тілесно та підготувати до майбутньої благодаті.

Прийшовши на цей світ, Христос сповнив священицьку місію, оскільки Сам став Посередником, Жертвою і тим, хто її складає – Священиком. Божий Син, один раз, здійснив досконалу жертву не кров’ю козлів та телят, але із власної крові (див. Євр 9, 12), тим самим звільнив усіх людей від гріха та смерті.

В постаті Ісуса Христа, Божий люд отримав єдиного і вічного Первосвященика, оскільки через воскресіння Він подолав смерть, увійшов на небо і вічно заступається за нас перед Отцем.

Подібно до постаті Мелхіседека, який з’являється в Писанні без родоводу та священицького призначення, Христос не був священиком згідно із тілом, оскільки не належав до коліна Леві. Священиком Він став з волі Отця, і кожному, хто через таїнство Хрещення єднається у Його містичному тілі, дає можливість брати участь у Своєму священстві.

Загальне священство вірних здійснюється через розвиток благодаті Хрещення, але Христос встановив також і службове священство, яке допомагає благодаті розвиватись та стає одним із засобів, необхідних Христу для будування і провадження Своєї Церкви (пор. ККЦ, 1547).

У Великий Четвер, Церква згадує встановлення таїнств Євхаристії та Священства, однак, в особливий спосіб, увага на них акцентується вже після Пасхального періоду.

Раніше, це свято відзначалось з 1952 року в іспанському Згромадженні Cестер Облаток Христа Священика, а з 2012 року, як відповідь на численні прохання, Папа Бенедикт XVI поширив його на цілу Церкву (у вигляді довільного прийняття – місцева Церква сама вирішує потрібність свята у своєму регіоні).

«Маємо великого архієрея, що вже пройшов небо, Ісуса, Божого Сина, тримаймося твердо віровизнання». (див. Євр 4, 14)

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Четвер 0 950 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.