Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 19 червня – довільний спомин святого Ромуальда, абата
08:00 Неділя 0 1 210
19-06-2022, 08:00

19 червня – довільний спомин святого Ромуальда, абата

Народився Ромуальд (951–1027) в італійському містечку Равенна, в аристократичній сім’ї роду Онесті. Батько надав синові добре виховання, особливо вдосконалював його в лицарській справі.
Безтурботне життя, сповнене розваг і розкоші, змінилося, коли Ромуальдові було 20 років. Він став свідком суперечки за майно, у якій його батько вбив свого брата. Враження від цієї події підштовхнули юнака до сорокаденної покути в бенедиктинському монастирі у Классі. За цей час він двічі бачив у видінні святого Аполінарія, покровителя монастиря, і постановив долучитися до ченців.

Ревність Ромуальда в молитві, аскезі та цноті викликала обурення деяких братів, які в монастирі жили за своїми забаганками. Отримавши дозвіл, він перебрався до пустельника Маріна, із яким виїхав до бенедиктинського монастиря у Франції. 10 років ченці вдосконалювались у чеснотах, тримаючись суворого життя за уставом святого Бенедикта. А коли Ромуальд згодом повернувся в Італію, ним зацікавився молодий імператор Оттон ІІІ і поставив його абатом монастиря в Классі, аби провести там реформу. Проте через рік майбутній святий покинув цю справу й оселився неподалік від Равенни як пустельник.

Приклад святого заохочував багатьох до побожнішого життя, тож невдовзі виникла потреба заснування нових монастирів. Ченці жили за уставом святого Бенедикта, носили чорні ряси й мали змогу перебувати в пустельні. В одній із подорожей між монастирями, неподалік від міста Ареццо, Ромуальд отримав видіння драбини Якова, по якій ченці в білих шатах підіймались на небо. На тому місці він заснував іще один монастир. За іменем мецената, який дав Ромуальдові землю на цей проект, терени почали називати Камальдолі, а ченців згодом – відповідно до місцевості.

Ромуальд змінив чорні ряси на білі й поєднав орденське життя з пустельницьким: камедули мешкали та працювали окремо, збираючись лише на спільні молитви, перебували в пості й мовчанні, ходили босоніж.

Помер Ромуальд в одному з монастирів, які заснував. Коли його гріб відкрили майже через 500 років, його святого виявилося нетлінне.

Зображають святого в білому чернечому вбранні, інколи під час видіння драбини Якова. Атрибути – череп, розгорнута книга, посох.

Покровитель камедулів.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Четвер 0 950 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.